Kategorie przedziałów w pociągu specjalnym Persian Explorer

Wyczarterowany pociąg składa się z nowoczesnych wagonów, które są użytkowane przez Irańskie Koleje Państwowe do realizacji regularnych połączeń. Pociąg posiada wygodne wagony sypialne i wagon restauracyjny.

Habibi, 4-osobowy sypialny

Każdy wagon posiada 10 klimatyzowanych przedziałów sypialnych. Rozmiar przedziału to 200 x 189 cm. Po obu stronach od wejścia znajdują się łóżka piętrowe : razem dwa na dole, dwa na górze. Łóżka górne mają wymiar 175 x 64 cm, dolne 180 x 60 cm. Przy oknie znajduje się mały stolik. Za dopłatą może być wykorzystany tylko przez 3 osoby. Klimatyzacja i nagłośnienie sterowane są centralnie. Na obu końcach wagonu znajdują się toalety (WC i umywalka). Łóżka są rozkładane i ścielone przez personel, w ciągu dnia składane.
Przedziały takie same, jak w kategorii Alibaba, tylko 4-osobowe.

Alibaba, 2-osobowy sypialny

Każdy wagon posiada 10 klimatyzowanych przedziałów sypialnych. Rozmiar przedziału to 200 x 189 cm. Dwa łóżka – na przeciwko, na dole. Każde łóżko ma wymiar 180 x 60 cm. Do dyspozycji mały stolik, rozkładany w ciągu dnia. Klimatyzacja i nagłośnienie sterowane są centralnie. Na obu końcach wagonu znajdują się toalety (WC i umywalka).
Łóżka są rozkładane i ścielone przez personel, w ciągu dnia składane.

pociag-iran-kat-ali-baba

Aladyn, 2-osobowy sypialny

Każdy wagon posiada 10 klimatyzowanych przedziałów sypialnych. Rozmiar przedziału to 200 x 189 cm. Dwa łóżka – na przeciwko, na dole. Każde łóżko ma wymiar 180 x 60 cm. Do dyspozycji mały stolik, rozkładany w ciągu dnia. Klimatyzacja i nagłośnienie sterowane są centralnie. Na obu końcach wagonu znajdują się toalety (WC i umywalka) oraz dodatkowo
łazienka z prysznicem. Goście otrzymują szlafrok. Łóżka są rozkładane i ścielone przez personel, w ciągu dnia składane.

pociag-iran-kat-aladin-noc

Sułtan, 2-osobowy sypialny

Dwa łóżka położone jedno nad drugim. Dolne ma wymiar 112 x 184 cm, górne 80 x 174 cm. Wygodne miejsce do siedzenia, stół, szfa ubraniowa. Przedział posiada własną łazienkę – WC, umywalka, prysznic. W wagonie jest 6 przedziałów tej kategorii. Uczestnicy wycieczki są pod opieką pilota, który zajmuje się tylko 12 gośćmi.
Zakwaterowanie w hotelach wyższej kategorii.

Sonderzugreise "Zarengold"
 Peking - Moskau
 Zarengold-Sonderzug

Wagon restauracyjny

Kucharze przygotowują posiłki ze świeżych produktów. Czas można spędzać w wagonie restauracyjnym również poza posiłkami, w ciągu całej podróży.

pociag-iran-wagon-restaur