Zapytanie

  Wpisz kod: captcha

  Zapytaj o ofertę!

  Pamiętaj, przedstawiony opis wycieczki ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani oferty imprezy turystycznej w rozumieniu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r.
  W odpowiedzi otrzymasz informację, czy wybrana wycieczka znajduje się w aktualnej ofercie organizatora oraz wskazówkę, w jaki sposób można wybraną wycieczkę zarezerwować, wraz z aktualnym programem, ceną i warunkami udziału.
  Wszelkich informacje przed dokonaniem rezerwacji udzieli organizator. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące trasy, pociągu, a decyzję o udziale podejmiesz dopiero po zapoznaniu się z wiążącą i aktualną ofertą organizatora.

  Mapa
  zc-moskwa-mapa
  zc-moskwa-mapa
  Poznaj pociąg

  Pociąg Złoto Carów

  Pociąg specjalny zabiera na pokład max. 250 pasażerów. Jeździ od wielu już lat jako pociąg turystyczny i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa technicznego potwierdzane co roku drobiazgowymi kontrolami. Jest to jedyny pociąg o takim standardzie i komforcie, który kursuje po Kolei Transsyberyjskiej. Wyposażenie nawiązuje do najlepszych lat kolei, do jej początków, gdy podróż była oferowana europejskim elitom od Paryża przez Wiedeń po Moskwę jako wielka przygoda. Posiłki serwowane są w stylowych, elegancko urządzonych wagonach restauracyjnych, które służą gościom również jako bar. Pociąg jedzie z Moskwy do Erlian – chińskiej granicy, dalej goście przesiadają się do pociągu chińskiego, który posiada przedziały sypialne odpowiadające opisanej kategorii 1 i 2.

  Serwis w całym pociągu – serwowanie posiłków, utrzymanie czystości w wagonach, przedziałach i łazienkach zapewnia personel, zatrudniony przez organizatora. Pragniemy podkreślić, że nie jest połączenie liniowe. Każdy członek załogi spełnia najwyższe wymagania pod względem zachowania wobec gości, uprzejmości i solidnej pracy. To samo dotyczy posiłków – przygotowywane są jak w ekskluzywnej restauracji, przez profesjonalnych kucharzy.

  Kategorie przedziałów w pociągu Złoto Carów

  Cena

  Cena

  Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd na całej trasie w pociągu specjalnym w przedziale sypialnym wybranej kategorii, w tym
  • 6 noclegów w pociągu
  • przelot Warszawa – Moskwa / Irkuck – Warszawa
  • 1 nocleg w hotelu w Moskwie
  • 1 nocleg w hotelu w Listwjance nad Jez. Bajkał
  • 1 nocleg w hotelu w Irkucku
  • przejazd dodatkowy pociągiem po trasie nad Jez. Bajkał z przerwami na zdjęcia
  • opieka pilota – szefa całego pociągu, dodatkowego pilota na max. 26 osób, lokalnych przewodników na zwiedzania (uwaga: pilot i przewodnik w j. polskim w przypadku minimalnej liczby gości z Polski – 15 osób, w innym razie w j. niemieckim lub angielskim)
  • przejazdy autokarem na wszystkie zwiedzania
  • udział we wszystkich wycieczkach wraz z biletami wstępów zgodnie z programem
  • rejs statkiem po Jez. Bajkał
  • skansen w Irkucku
  • zwiedzanie Moskwy w tym wewnętrzne zwiedzanie Kremla w Moskwie
  • zwiedzanie najpiękniejszych stacji metra w Moskwie
  • wyżywienie zgodnie z opisem w programie, napoje płatne dodatkowo
  • usługa bagażowa na wszystkich dworcach
  • degustacja wódki i kawioru
  • lekarz w pociągu

  Terminy na trasę Moskwa – Pekin

  Realizacja wycieczki wstrzymana
  do odwołania.
  Płatne dodatkowo:

  – opłaty wizowe Rosja (pomagamy w załatwianiu formalności)
  – ubezpieczenie KL i NNW

  Na życzenie dopłata do przedziału 3-os.,
  (przedział 4-os. zajmowany wtedy przez 3 osoby) 590 eur / os.

  KategoriaCena za 1 osobęna życzenie
  dopłata do
  przedziału 1-os.
  na życzenie
  dopłata do pokoju 1-os.
   1 eureur
  2 classic eureureur
   2 superior eureureur
  Program
  • Moskwa
  • Irkuck
  • 10 dni

  Złoto Carów. Z Moskwy nad Jez. Bajkał

  Krótsza wersja wycieczki pociągiem specjalnym Złoto Carów na trasie Moskwa – Kazań – Jekaterinburg – Nowosibirsk – Irkuck – Jez. Bajkał. Trasa kolejowa nr 1 na świecie. Wrażenia z tej podróży przypomną romantyczną epokę pionierskich czasów kolei, złotą epokę carskiej Rosji. Dzięki czarterowemu pociągowi Złoto Carów poznasz Kolej Transsyberyjską od innej strony – tej komfortowej, nostalgicznej, oryginalnej i bezpiecznej. Ta podróż to jak spełnienie marzeń o podróży życia. Pociąg jedzie specjalnie na potrzeby tego programu, nie jest to liniowe połączenie. Komfortowe wagony sypialne (również z łazienkami), elegancki wagon restauracyjny, niezwykle uprzejmy personel – zatrudniony przez organizatora, w tym kierownik pociągu, kelnerzy i lekarz.

  Główne atrakcje:

  – Moskwa, Kreml – zwiedzanie
  – nocleg we wsi Listwjanka nad Bajkałem
  – piknik i wędrówka nad Bajkałem
  – wizyty u lokalnych społeczności

  Program wycieczki

  Moskwa

  1. Dzień
  Początek przygody ! Przylot z Polski do Moskwy (miasto wylotu wg życzenia). Powitanie przez pilota na lotnisku, transfer do hotelu. Pierwszych wrażeń z tego miasta dostarczy objazd Moskwy „by night” – niesamowicie iluminowane słynne zabytki, budowle stolicy Rosji zaprezentują się w całej swojej okazałości. Dzisiejsza Moskwa ma ambicję równać się z innymi europejskimi metropoliami jak Madryt czy Paryż. Spacer po Placu Czerwonym, przejazd metrem do dwóc najpiękniejszych stacji i wreszcie powitalna kolacja. Nocleg w komfortowym hotelu. (Kolacja)

  Moskwa

  2. Dzień
  Przed południem kontynuacja zwiedzania Moskwy – Kreml, słynne katedry. Niektóre obiekty poznajemy również od wewnątrz. Wieczorem wsiadamy do naszego pociągu specjalnego i odjeżdżamy z Moskwy. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Kazań

  3. Dzień
  Przed południem pociąg przyjeżdża do Kazania, stolicy Tatarów. Podczas zwiedzania tutejszego Kremla (zabytek UNESCO) poznajemy zawiłą przeszłość stosunków między Tatarami, Kozakami i Rosjanami. Wieczorem odjeżdżamy pociągiem dalej na wschód. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Jekaterinburg

  4. Dzień
  Około południa docieramy do Jekaterinburga, historycznej stolicy Uralu. Miasto zostało założone przez cara Piotra Wielkiego w 1723 r. Związane jest również z carem Mikołajem II; tutaj w 1918 r. została zamordowana jego rodzina. Wizyta w odbudowanej katedrze Zbawiciela Na Krwi, która przypomina to tragiczne wydarzenie oraz na odrestaurowanej w 2009 r. starówce. Powrót do pociągu i odjazd w kierunku stepów zachodniej Syberii. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Nowosibirsk

  5. Dzień
  Przed nami Nowosibirsk – serce Syberii, gdzie zostajemy przywitani tradycyjnym chlebem i solą. Zwiedzanie miasta, gdzie wrażenie robi tętniąca lokalnym kolorytem hala targowa i potężna rzeka Ob. Tutaj znajduje się też pomnik Kolei Transsyberyjskiej, a miasto zachowało najbardziej „radziecki” charakter spośród wszystkich, które zwiedzamy podczas całej podróży. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Bezkres Syberii

  6. Dzień
  Twój pociąg, do którego na pewno już przywykłeś i czujesz się jak w niezwykle oryginalnym hotelu na szynach, pokonuje kolejną wielką syberyjską rzekę – Jenisej. „Pociągowi” kucharze przygotowują dziś uroczysty obiad, dadzą popis swoich kulinarnych umiejętności. W wagonie restauracyjnym degustacja rosyjskiej wódki i kawioru i jednocześnie okazja do rozmowy z rosyjskimi przewodnikami o życiu codziennym w Rosji. Po drodze mijamy typowe wioski z drewnianą zabudową, brzozowe lasy i rozległe górzyste krajobrazy. Korzystaj z uroków kolejowej podróży, czas na osobiste refleksje, lekturę, czy też rozmowy z towarzyszami podróży. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Irkuck

  7. Dzień
  Pociąg przyjeżdża dziś do Irkucka, stolicy wschodniej Syberii. Podczas zwiedzania uwagę zwraca drewniana zabudowa miasta, nowy pomnik cara, który zastąpił stojący tu wcześniej obelisk na cześć Kolei Transsyberyjskiej. W Irkucku i okolicy mieszka 3000 Polaków, potomków zesłańców syberyjskich. W Irkucku znajduje się też polski kościół. Spacerujemy po hali targowej, ulicach, by poczuć atmosferę tego syberyjskiego miasta. Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja).

  Jezioro Bajkał

  8. Dzień
  Rano udajemy się naszym pociągiem w niezwykle malowniczą trasę nad Jeziorem Bajkał – jedziemy po torach nieczynnych dla regularnych pociągów. W Port Bajkał przesiadamy się na prom, który zawozi do nas do wsi Listwjanka. Całe popołudnie poświęcamy największemu jezioru świata – wdychając niezwykle orzeźwiające powietrze wędrujemy wzdłuż brzegu jeziora na pagórki, skąd roztacza się przepiękny widok. W instytucie naukowym dowiadujemy się ciekawostek na temat ekosystemu jeziora. Oczywiście nie może zabraknąć pikniku na łonie przyrody, urzeczeni widokiem majestatycznego Bajkału spożywamy lokalne świeże potrawy. Nocleg w hotelu w Listwjance. (śniadanie, obiad, kolacja).

  Irkuck

  9. Dzień
  Wracamy do Irkucka, położonego 70 km od Jeziora Bajkał. Po drodze oczekuje nas tubylcza rodzina z domowym obiadem. Spacerujemy przez wioskę wzdłuż rzeki Angary. Po południu czas wolny w Irkucku, w tym zwiedzanie skansenu. Nocleg w hotelu. (śniadanie, obiad).

  Powrót do Polski

  10. Dzień
  Transfer na lotnisko lub dworzec kolejowy. Powrót do Polski. (śniadanie)