Zapytanie

  Wpisz kod: captcha

  Zapytaj o ofertę!

  Pamiętaj, przedstawiony opis wycieczki ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani oferty imprezy turystycznej w rozumieniu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r.
  W odpowiedzi otrzymasz informację, czy wybrana wycieczka znajduje się w aktualnej ofercie organizatora oraz wskazówkę, w jaki sposób można wybraną wycieczkę zarezerwować, wraz z aktualnym programem, ceną i warunkami udziału.
  Wszelkich informacje przed dokonaniem rezerwacji udzieli organizator. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące trasy, pociągu, a decyzję o udziale podejmiesz dopiero po zapoznaniu się z wiążącą i aktualną ofertą organizatora.

  Mapa
  peking-moskau
  peking-moskau
  Poznaj pociąg

  Pociąg Złoto Carów

  Pociąg specjalny zabiera na pokład max. 250 pasażerów. Jeździ od wielu już lat jako pociąg turystyczny i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa technicznego potwierdzane co roku drobiazgowymi kontrolami. Jest to jedyny pociąg o takim standardzie i komforcie, który kursuje po Kolei Transsyberyjskiej. Wyposażenie nawiązuje do najlepszych lat kolei, do jej początków, gdy podróż była oferowana europejskim elitom od Paryża przez Wiedeń po Moskwę jako wielka przygoda. Posiłki serwowane są w stylowych, elegancko urządzonych wagonach restauracyjnych, które służą gościom również jako bar. Pociąg jedzie z Moskwy do Erlian – chińskiej granicy, dalej goście przesiadają się do pociągu chińskiego, który posiada przedziały sypialne odpowiadające opisanej kategorii 1 i 2.

  Serwis w całym pociągu – serwowanie posiłków, utrzymanie czystości w wagonach, przedziałach i łazienkach zapewnia personel, zatrudniony przez organizatora. Pragniemy podkreślić, że nie jest połączenie liniowe. Każdy członek załogi spełnia najwyższe wymagania pod względem zachowania wobec gości, uprzejmości i solidnej pracy. To samo dotyczy posiłków – przygotowywane są jak w ekskluzywnej restauracji, przez profesjonalnych kucharzy.

  Kategorie przedziałów w pociągu Złoto Carów

  Cena

  Cena

  Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd na całej trasie w pociągu w specjalnym w przedziale sypialnym wybranej kategorii, w tym 9 noclegów w pociągu (pociąg specjalny z Moskwy do Erlian – granica z Chinami, dalej przesiadka do pociągu chińskiego, od tego momentu podróż trwa jeszcze 16 godzin – w przedziałach sypialnych 4-osobowych, od kategorii 4 wzwyż w przedziałach 2-osobowych)
  • 1 x nocleg w 4-gwiazdowym hotelu w Moskwie
  • 1 x nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu w Irkucku
  • 1 x nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu w Ułanbator
  • 3 x nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu w Pekinie
   przejazd dodatkowy po trasie nad Jez. Bajkał z przerwami na zdjęcia
  • opieka pilota (jeden dla grupy max. 26 osób), lokalnych przewodników na zwiedzania (uwaga: pilot i przewodnik w j. polskim w przypadku minimalnej liczby gości z Polski – 15 osób, w innym razie w j. niemieckim, angielskim lub francuskim)
  • przejazdy autokarem na wszystkie zwiedzania
  • udział we wszystkich wycieczkach wraz z biletami wstępów zgodnie z programem
  • rejs statkiem po Jez. Bajkał
  • skansen w Irkucku
  • wewnętrzne zwiedzania Kremla
  • wycieczka do osady nomadów w Mongolii z obiadem
  • wycieczka na Mur Chiński z obiadem
  • wyżywienie zgodnie z opisem w programie, w tym kuchnia regionalna
  • usługa bagażowa na wszystkich dworcach
  • lekarz w pociągu

  Terminy na trasę Moskwa – Pekin

  Realizacja wycieczki wstrzymana
  do odwołania.

  Na życzenie dopłata do przedziału 3-os., (przedział 4-os. zajmowany wtedy przez 3 osoby) 1120 eur / os.

  Płatne dodatkowo:
  • opłaty wizowe Rosja, Mongolia Chiny (pomagamy w załatwianiu formalności, ok. 990 zł/os.)
  • przeloty na trasie Warszawa – Moskwa / Pekin – Warszawa, cena zależnie od momentu zakupu biletu lotniczego, ok. 3500 zł
  • ubezpieczenia KL i NNW (ok. 140 zł / 1 osoba)
  KategoriaCena za 1 osobęna życzenie
  dopłata do
  pokoju 1-os.
  na życzenie
  dopłata do pokoju 1-os.  i przedziału    1-os.
   1 eur
  2 classic eur eur
   2 superior eureur
  3eureur
  4 eur eur
  5 eur eur
  Program
  • Moskwa
  • Pekin
  • 16 dni

  Złoto Carów
  – Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Pekinu

  Organizator Lernidee Erlebnisreisen (Niemcy)

  Pociąg specjalny słynnej trasie kolei transsyberyjskiej od Moskwy przez Jezioro Bajkał, Mongolię do Pekinu. Po drodze zwiedzamy Moskwę, Kazań, Jekaterinburg, Nowosibirsk, Irkuck, Jez. Bajkał, Ułanbator, Pekin. Trasa kolejowa nr 1 na świecie, 9000 km przez dwa kontynenty, 11 stref czasowych, z Europy do Azji aż nad Pacyfik ! Wrażenia z tej podróży przypominają romantyczną epokę pionierskich czasów kolei, złotą epokę carskiej Rosji. Dzięki czarterowemu pociągowi Złoto Carów poznasz Kolej Transsyberyjską od innej strony – tej komfortowej, nostalgicznej, oryginalnej i bezpiecznej. Ta podróż to jak spełnienie marzeń o podróży życia. Pociąg jedzie specjalnie na potrzeby tego programu, nie jest to liniowe połączenie. Komfortowe wagony sypialne (również z łazienkami), eleganckie wagony restauracyjne, niezwykle uprzejmy personel – zatrudniony przez organizatora, w tym kierownik pociągu, kelnerzy i lekarz.

  Program wycieczki

  Moskwa

  1. Dzień
  Początek przygody ! Przylot z Polski do Moskwy (miasto wylotu wg życzenia). Powitanie przez pilota na lotnisku, transfer do hotelu. Pierwszych wrażeń z tego miasta dostarczy objazd Moskwy „by night”. Niesamowicie iluminowane słynne zabytki stolicy Rosji zaprezentują się w całej swojej okazałości. Dzisiejsza Moskwa ma ambicję równać się z innymi europejskimi metropoliami jak Madryt czy Paryż. Spacer po Placu Czerwonym, przejazd metrem do dwóch najpiękniejszych stacji i wreszcie powitalna kolacja. Nocleg w komfortowym hotelu. (Kolacja)

  Moskwa

  2. Dzień
  Przed południem kontynuacja zwiedzania Moskwy – Kreml, słynne katedry z carskich czasów. Niektóre obiekty poznajemy również od środka. Wieczorem wsiadamy do naszego pociągu specjalnego i odjeżdżamy z Moskwy. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Kazań

  3. Dzień
  Przed południem pociąg przyjeżdża do Kazania, stolicy Tatarstanu. Podczas zwiedzania tutejszego Kremla (zabytek UNESCO) poznajemy zawiłą przeszłość stosunków między Tatarami, Kozakami i Rosjanami. Wieczorem odjeżdżamy pociągiem dalej na wschód. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Jekaterinburg

  4. Dzień
  Około południa docieramy do Jekaterinburga, historycznej stolicy Uralu. Miasto zostało założone przez cara Piotra Wielkiego w 1723 r. Związane jest również z carem Mikołajem II; tutaj w 1918 r. została zamordowana jego rodzina. Wizyta w odbudowanej katedrze Zbawiciela Na Krwi, która przypomina to tragiczne wydarzenie oraz na odrestaurowanej w 2009 r. starówce. Powrót do pociągu i odjazd w kierunku stepów zachodniej Syberii. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Nowosibirsk

  5. Dzień
  Przed nami Nowosibirsk – serce Syberii, gdzie zostajemy przywitani tradycyjnym chlebem i solą. Zwiedzanie miasta, gdzie wrażenie robi tętniąca lokalnym kolorytem hala targowa i potężna rzeka Ob. Tutaj znajduje się też pomnik Kolei Transsyberyjskiej, a miasto zachowało najbardziej „radziecki” charakter spośród wszystkich, które zwiedzamy podczas całej podróży. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Bezkres Syberii

  6. Dzień
  Twój pociąg, do którego na pewno już przywykłeś i czujesz się jak w niezwykle oryginalnym hotelu na szynach, pokonuje kolejną wielką syberyjską rzekę – Jenisej. „Pociągowi” kucharze przygotowują dziś uroczysty obiad, dadzą popis swoich kulinarnych umiejętności. W wagonie restauracyjnym degustacja rosyjskiej wódki, kawioru i lokalnych przekąsek to jednocześnie okazja do rozmowy z rosyjskimi przewodnikami o życiu codziennym w Rosji. Po drodze mijamy typowe wioski z drewnianą zabudową, brzozowe lasy i rozległe górzyste krajobrazy. Korzystaj z uroków kolejowej podróży, czas na osobiste refleksje, lekturę, czy też rozmowy z towarzyszami podróży. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Irkuck

  7. Dzień
  Pociąg wjeżdża dziś na dworzec w Irkucku, stolicy wschodniej Syberii. Podczas zwiedzania zobaczysz przede wszystkim malownicze drewniane domy, bazar, nowy carski pomnik, gdzie wcześniej, do 2003 r. stał obeliski upamiętniający budowę Kolei Transsyberyjskiej. Wycieczka do skansenu w tajdze „Życie i praca w dawnej Syberii”. W naoczny sposób poznajemy tutaj historię regionu. Nocleg w hotelu w Irkucku. (Śniadanie, obiad).

  Bajkał

  8. Dzień
  Autokarem jedziemy do Listwjanki, małej syberyjskiej wioski nad Jeziorem Bajkał, największym słodkowodnym zbiornikiem świata. Tutaj przesiadamy się na statek, by poznać bliżej to majestatyczne jezioro, płyniemy do Port Bajkał, gdzie oczekuje nas pociąg. Dalej jedziemy niezwykle malowniczą, a niedostępną dla regularnych połączeń, trasą bezpośrednio nad Jeziorem Bajkał. W szczególnie pięknym miejscu, skąd roztacza się urzekający widok, pociąg zatrzymuje się na kilka godzin. Czas na osobiste przeżycia płynące tym razem z kontaktu z przyrodą. Oddaj się wrażeniom, zachwycaj niezwykłym spokojem, ciszą i urokiem tego cudu natury. Jeśli pogoda pozwoli, kolację serwujemy również na zewnątrz, w formie pikniku nad brzegiem Bajkału. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Ułan-ude, Mongolia

  9. Dzień
  Podążamy brzegiem rozległego Jeziora Bajkał i dalej przez dzikie stepy wschodniej Syberii. Zatrzymujemy się na zwiedzanie w mieście Ułan-ude i docieramy do Mongolii.
  Wszelkie formalności związane z przekraczaniem granicy załatwiamy w pociągu. Nocleg w pociągu (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Ułan Bator

  10. Dzień
  Warto wstać rano, by podziwiać przez okna pociągu mijane mongolskie wioski, kolorowe osady zabudowane jurtami, pasące się konie i jeźdźców. Przed południem zwiedzanie stolicy Mongolii Ułan Bator. O bagaż, jak zwykle, nie musimy się martwić, zostaje pod opieką personelu w pociągu. Widzimy imponujący buddyjski klasztor Gandan, świątynię Czojdżin – Lama. Tutaj niesotykane w żadnej innej buddyjskiej świątyni – malowidła przedstawiające dręczenie w piekle wiernych, którzy zeszli na złą drogę. Wieczorem czas na poznanie codziennego życia w mongolskiej metropolii – przewodnik pokaże swoje miasto od strony lubianych przez tubylców lokali, popularnych ogródkków piwnych. Okazja do pójścia na występ folklorstyczny z tradycyjnym gardłowym śpiewem, końskimi skrzypcami, strojami ludowymi i tańcami (bilet wstępu płatny na miejscu, ok. 14 euro). Nocleg w hotelu, centralnie położonym w Ułan Bator. Na życzenie zamiast w hotelu w Ułan Bator zawieziemy chętnych na nocleg w jurcie wśród pięknych krajobrazów – konieczne zgłoszenie już podczas rezerwacji wycieczki, przed wyjazdem. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Mongolska sielanka

  11. Dzień
  Dziś nieodzowna staje się oczywiście wyprawa poza stolicę. Mongolię musimy w końcu poznać od strony jej mieszkańców żyjących na rozległych stepach. Po śniadaniu jedziemy autokarem na wschód od Ułan Bator, do Parku Narodowego Terelj. Nomadzi chętnie dadzą popis swoich tradycyjnych umiejętności – jazda na koniach, strzelanie z łuku. Często widzi się też charakterystyczne dla tego regionu zwierzęta – jaki. Obiad w formie pikniku we „wspaniałych okolicznościach przyrody”. Wieczorem odjazd do Chin! Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Pustynia Gobi

  12. Dzień
  Rano pociąg zatrzymuje się na pustyni Gobi, okazja do zrobienia zdjęć, czasem spotkania przejeżdżających na wiełbłądach mieszkańców. Około południa docieramy w Erlian na chińską granicę. Tutaj przesiadamy się do chińskiego pociągu – również jest to skład wyczarterowany specjalnie dla naszej podróży. Od tego momentu do Pekinu dotrzemy za ok. 16 godzin. Chiński pociąg posiada wszystkie przedziały 4-osobowe. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Pekin

  13. Dzień
  Rano docieramy do tętniącego życiem Pekinu, tutaj spędzamy trzy noclegi w komfortowym hotelu. Po południu czas wolny. (Śniadanie, obiad).

  Pekin

  14. Dzień
  Zwiedzanie Pekinu m. in. Plac Niebiańskiego Spokoju, Świątynia Niebiańskiego Spokoju z otaczającym parkiem. Widzimy też współczesne oblicze metropolii – liczne drapacze chmur.
  Po obiedzie kierujemy się do cesarskiego Zakazanego Miasta. Po południu czas wolny, z hotelu latwo można dotrzeć do różnych centrów handlowych. (Śniadanie, obiad).

  Mur chiński i kaczka po pekińsku

  15. Dzień
  Całodzienna wycieczka na Mur Chiński, „ósmy cud świata”, który ciągnie się przez ponad 6000 km. Po drodze wizyta w hodowli pereł, zwiedzanie grobowców Ming – miejscu spoczynku trzynastu cesarzy dynastii Ming. Wieczorem pożegnalna kolacja w uznanej restauracji, na której nie może oczywiście zabraknąć kaczki po pekińsku. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Powrót do Polski

  16. Dzień
  Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. (Śniadanie)