Zapytanie

  Wpisz kod: captcha

  Zapytaj o ofertę!

  Pamiętaj, przedstawiony opis wycieczki ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani oferty imprezy turystycznej w rozumieniu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r.
  W odpowiedzi otrzymasz informację, czy wybrana wycieczka znajduje się w aktualnej ofercie organizatora oraz wskazówkę, w jaki sposób można wybraną wycieczkę zarezerwować, wraz z aktualnym programem, ceną i warunkami udziału. Wszelkich informacje przed dokonaniem rezerwacji udzieli organizator.
  Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące trasy, pociągu, a decyzję o udziale podejmiesz dopiero po zapoznaniu się z wiążącą i aktualną ofertą organizatora.

  Mapa
  uzbekistan-mapa
  uzbekistan-mapa
  Poznaj pociąg

  Pociąg Orient Silk Road Express

  Pociąg został gruntownie wyremontowany w 2013 r.
  W całym pociągu jest klimatyzacja, wagony restauracyjne są dostępne cały czas, poza posiłkami służą jako bar.

  Kategorie przedziałów

  Habibi

  9 przedziałów w wagonie, przedziały 4-osobowe, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach. W przedziale 2 łóżka dolne i 2 górne, 184 x 67 cm.

  Ali Baba

  Dwa łóżka dolne (184 x 67 cm), mały stolik, półki na bagaż, 9 przedziałów w wagonie, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach.

  Aladin

  Przedział 2-osobowy, 2 dolne łóżka (184 x 67 cm), mały stolik, półki na bagaż, 8 przedziałów w wagonie, w wagonie 1 łazienka z prysznicem. Podróżny otrzymuje szlafrok (1 na przedział), kosmetyki kąpielowe, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach.

  Kalif

  Przedział 2-osobowy kategorii de luxe, 2 łóżka – dolne 112 x 184 cm, górne 80 x 174 cm, miejsce do siedzenia, stół, szafa, własna łazienka w przedziale (WC, umywalka, prysznic), 6 przedziałów w wagonie. Dodatkowo goście tej kategorii mają własnego pilota ( 1 dla 12 osób).

  Wagon restauracyjny

  W pociągu jest elegancki wagon restauracyjny, gdzie serwowane są śniadania, obiady i kolacje. Wieczorem czynny jest jako drink bar.

  Cena

  Cena

  Świadczenia zawarte w cenie:

  • lot Warszawa – Taszkient – Warszawa (przesiadki)
  • przejazd pociągiem specalnym Orient Silk Road Express
  • 4 noclegi w pociągu w przedziale sypialnym wybranej kategorii
  • 5 noclegów w hotelach (min. 3-gwiazdki) :
  • 2 x Taszkient
  • 1 x Buchara
  • 2 x Samarkanda
  • wyżywienie zgodnie z opisem w programie
  • pilotaż w j. polskim dla grupy min. 10 osób, w przeciwnym razie pilotaż w j. obcym (angielski lub niemiecki)
  • bilety wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów
  • transfery autokarem
  • degustacja win uzbeckich

  Terminy

  24.08. – 02.09.2023
  22.08. – 31.08.2024

  Ceny:
  KategoriaCena
  Habibi2840 EUR
  Alibaba3850 EUR
  Aladyn4590 EUR
  Kalif5780 EUR
  dopłata do przedziału 1-os.
  w pociągu kat. Ali Baba
  700 EUR
  dopłata do przedziału 1-os.
  w pociągu kat. Aladin
  od 1080 euro
  dopłata do przedziału 1-os.
  w pociągu kat. Kalif
  1670 euro
  dopłata do pokoju 1-os.430 euro

   

  Dodatkowo płatne
  – wiza do Uzbekistanu (ok. 400 zł)
  – ubezpieczenie KL, NNW (ok. 100 zł)

  Program
  • Taszkient
  • Samarkanda
  • 10 dni

  Uzbekistan. Na jedwabnym szlaku

  Organizator Lernidee Erlebnisreisen (Niemcy)

  Wycieczka specjalnym pociągiem Orient Silk Road Express koncentruje się na legendarnych miastach Jedwabnego Szlaku w Uzbekistanie. Podczas kolejowej wyprawy zwiedzamy Taszkient, Samarkandę, Chiwę i Bucharę.

  Główne atrakcje

  – Stare Miasto w Bucharze
  – Samarkanda
  – Stare Miasto Shahrizabz – miejsce urodzin Tamerlana
  – Itchan Kala – oaza i fortyfikacja w Chiwie
  – Taszkient – kulturalne centrum Azji Środkowej
  – Registan – najpiękniejszy plac Orientu
  – planetarium Ulug Beg
  – mazuoleum Saminidów i Emira Gur
  – zwiedzanie manufaktur dywanów, jedwabiu, papieru

  Program wycieczki

  Wylot do Taszkientu

  1. Dzień
  Wylot z Polski do Taszkientu (możliwa przesiadka). Nocleg w hotelu.

  Taszkient, zielona oaza

  2. Dzień
  Zwiedzanie stolicy Uzbekistanu, zielonej oazy pośród stepów : medresa Kukeldash, pomniki Kavoja i Timura, typowe domy z gliny. Wieczorem okazja do wizyty w operze lub na koncercie. Następnie wsiadamy do pociągu, który zabierze nas na legendarny Jedwabny Szlak. Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

  Góry Tian Szen

  3. Dzień
  Pociąg jedzie przez trudno dostępne górskie tereny centralnej Azji, gdzie panowały różne starożytne dynastie – greckie, baktryjskie i kuszańskie. Przez góry przedzierały sie kupieckie karawany, wojska Aleksandra Wielkiego, Dżyngischana i Tamerlana. Docieramy do Szachrizab, miejsca urodzin okrutnego Tamerlana i zwiedzamy historyczną siedzibę tego władcy. Po południu odjazd pociągiem do Buchary. Degustacja uzbeckich win. Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

  Buchara

  4. Dzień
  Pośród pustyni Kyzył-kum leży Buchara, której zabytki przypominają dawną świetność miasta z czasów prosperity Jedwabnego Szlaku. Znajdowały się tu bogato wyposażone składy egzotycznych przypraw, futer i przede wszystkim jedwabiu. Uwagę zwraca wysoki na 50 m minaret Kaljan i zespół trzech monumentalnych medres Lyabi-hauz. Przy pomniku Hodży Nasreddina posłuchamy anekdot legendarnego mędrca i filozofa z Anatolii. Ciekawostką jest, że nawet trudno potwierdzić jego istnienie, ale jego niestworzone historie znane są na całym Bliskim Wschodzie i Bałkanach. Postać tę można porównać do europejskiego bohatera Dyla Sowizdrzała. Na dziedzińcu medresy pokaz folklorysty. Nocleg w hotelu. (śniadanie, obiad, kolacja)

  Mauzoleum Samanidów

  5. Dzień
  Dalsze zwiedzanie Buchary, w tym medresa Mire-e- Arab, najpiękniejszy zabytek Azji Środkowej – Mauzoleum perskiej dynastii Samanidów, twierdza Ark – miasto w mieście – z salą koronacyjną, letnią rezydencją ostatniego emira (pocz. XX w.) z fantastycznymi alabastrowymi dekoracjami. Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

  Chiwa

  6. Dzień
  Zwiedzanie oazy Chiwa, skamieniałej osady rodem z baśni 1001 nocy, położonej nieopodal rzeki Amu-darii uchodzącej do wysychającego Jez. Aralskiego. Chiwa, a szczególnie jej warowna starówka Itchan Kala, przenosi nas w świat meczetów, minaretów, bogatych ornamentów , turkusowych kopuł dekorowanych ceramicznymi płytkami w stylu perskim. Osada wzbogaciła się dzięki strategicznemu położeniu na Jedwabnym Szlaku. Nawet tutejsze banknoty drukowane były na jedwabiu. Jako uzupełnienie wrażeń obiad w dawnym pałacu emira. Nocleg w pociągu.

  Samarkanda

  7. Dzień
  Po śniadaniu pociąg dociera do Samarkandy. Pod rządami Tamerlana miasto uchodziło za najpiękniejsze na świecie. Zwiedzamy nekropolię Szachów, wykopaliska Afrosiab i piękny plac Orientu – Registan. Plac otoczony medresami, których bogato zdobione wieże, kopuły błyszczą się w słońcu i przypominają niezwykle klejnoty. Nocleg w hotelu w Samarkandzie. (śniadanie, obiad, kolacja)

  Samarkanda

  8. Dzień
  Kolejny dzień wykorzystujemy na pogłębienie wrażeń w Samarkandzie. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu i papieru, planetarium Ulug Beg, ruin meczetu Bibi Khanum i mauzoleum Emira Gura. Nocleg w hotelu w Samarkandzie. (śniadanie, kolacja)

  Samarkanda

  9. Dzień
  Przed południem czas wolny w Samarkandzie. Następnie odjazd pociągiem do Taszkientu. Nocleg w hotelu. (śniadanie, obiad, kolacja)

  Powrót do Polski

  10. Dzień
  Transfer na lotnisko i wylot do Polski.