Zapytanie

  Wpisz kod: captcha

  Zapytaj o ofertę!

  Pamiętaj, przedstawiony opis wycieczki ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani oferty imprezy turystycznej w rozumieniu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r.
  W odpowiedzi otrzymasz informację, czy wybrana wycieczka znajduje się w aktualnej ofercie organizatora oraz wskazówkę, w jaki sposób można wybraną wycieczkę zarezerwować, wraz z aktualnym programem, ceną i warunkami udziału. Wszelkich informacje przed dokonaniem rezerwacji udzieli organizator.
  Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące trasy, pociągu, a decyzję o udziale podejmiesz dopiero po zapoznaniu się z wiążącą i aktualną ofertą organizatora.

  Mapa
  registan-jedwabny-szlak-mapa-1024x672
  registan-jedwabny-szlak-mapa-1024x672
  Poznaj pociąg

  Pociąg Orient Silk Road Express

  Pociąg został gruntownie wyremontowany w 2013 r.
  Przedziały każdej kategorii posiadają klimatyzację, gniazdka 110 i 220 V.

  Kategorie przedziałów

  Habibi

  9 przedziałów w wagonie, przedziały 4-osobowe, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach. W przedziale 2 łóżka dolne i 2 górne, 184 x 67 cm.

  Ali Baba

  Dwa łóżka dolne (184 x 67 cm), mały stolik, półki na bagaż, 9 przedziałów w wagonie, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach.

  Aladin

  Przedział 2-osobowy, 2 dolne łóżka (184 x 67 cm), mały stolik, półki na bagaż, 8 przedziałów w wagonie, w wagonie 1 łazienka z prysznicem. Podróżny otrzymuje szlafrok (1 na przedział), kosmetyki kąpielowe, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach.

  Sułtan

  Przedział 2-osobowy kategorii de luxe, 2 łóżka – dolne 110 x 184 cm, górne 80 x 174 cm, miejsce do siedzenia, stół, szafa, własna łazienka w przedziale (WC, umywalka, prysznic), 6 przedziałów w wagonie. Dodatkowo goście tej kategorii mają własnego pilota ( 1 dla 12 osób).

  Kalif

  Przedział 2-osobowy kategorii de luxe, 2 łóżka – dolne 112 x 184 cm, górne 80 x 174 cm, miejsce do siedzenia, stół, szafa, własna łazienka w przedziale (WC, umywalka, prysznic), 6 przedziałów w wagonie. Dodatkowo goście tej kategorii mają własnego pilota ( 1 dla 12 osób).

  Wagon restauracyjny

  W pociągu jest elegancki wagon restauracyjny, gdzie serwowane są śniadania, obiady i kolacje. Wieczorem czynny jest jako drink bar.

  Cena

  Cena

  Świadczenia zawarte w cenie:

  • przeloty Frankfurt – Almaty / Aszchabad – Frankfurt
  • przejazd czarterowym pociągiem na całej trasie w przedziałach sypialnych wybranej kategorii (7 noclegów w pociągu)
  • 1 nocleg w hotelu w Ałmaty
  • 2 noclegi w hotelu w Samarkandzie
  • 1 nocleg w hotelu w Bucharze
  • 1 nocleg w hotelu w Aszhabadzie
  • standard hoteli min. 3 gwiazdki
  • pilot polski dla polskiej grupy min. 10 osób, w przeciwnym razie goście z Polski podróżują w międzynarodowej grupie z pilotem j. angielski, niemiecki
  • lokalni przewodnicy podczas zwiedzań obiektów i miast
  • lekarz w pociągu do dyspozycji gości
  • bilety wstępów do wszystkich zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
  • transfery wygodnym klimatyzowanym autokarem do wszystkich zwiedzanych miejsc
  • wyżywienie zgodnie z programem j.w.
  • obiad lub kolacja u uzbeckiej rodziny
  • obiad lub kolacja u turkmeńskiej rodziny
  • degustacja win i wódki
  • obszerne materiały informacyjne przed podróżą

  Cena nie zawiera:

  • opłat wizowych do Uzbekistanu, Turkmenistanu, Kazachstanu ok. 950 zł / osoba
  • ubezpieczenia KL i NNW (ok. 190 zł / osoba)

  Terminy

  Wskazana jest wczesna rezerwacja. m. in. z uwagi na czas oczekiwania na wizy do 3 krajów.

  Ałmaty – Aszchabad
  30.03. – 12.04.2023
  05.10. – 18.10.2023

  Aszchabad – Ałmaty
  11.04. – 24.04.2023
  17.10. – 30.10.2023

  Ceny:
  KategoriaCena
  Habibi3640 EUR
  Alibaba5520 EUR
  Aladyn6080 EUR
  Sułtan9720 EUR
  Kalif10090 EUR
  dopłata do przedziału 1-os. w pociągu i pokoju 1-os. w hotelachod 1630 euro
  lokalne zwiedzania dopłata160 euro
  Program
  • Registan
  • Turkmenistan
  • 14 dni

  Registan – pociągiem po jedwabnym szlaku
  Kazachstan – Uzbekistan – Turkmenistan

  Organizator Lernidee Erlebnisreisen (Niemcy)

  Wycieczka specjalnym pociągiem przybliży Ci różne kultury legendarnego jedwabnego szlaku. Podczas wygodnej podróży kolejowej dotrzesz do miejsc rzadko odwiedzanych, których brakuje na typowej trasie turystycznej. Podróż zaczyna się w Ałmaty. Następnie pociąg jedzie do Turkestanu, gdzie zobaczysz piękne zabytki timurskiej architektury.

  Dalej docieramy pociągiem do Uzbekistanu. Zwiedzamy stolicę Taszkient, którego tradycja i kultura zapewniły mu miejsce na liście UNESCO. W Shahrizabz przypomnimy sobie historię okrutnego księcia mongolskiego Tamerlana, w Samarkandzie, położonej na styku kultur, zachwyca Registan – najważniejszy plac w mieście, z doskonale zachowanymi medresami. W oazie Chiwa ożywają bajki 1001 nocy, a Buchara zachwyca Starym Miastem, jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamu środkowej Azji obejmującym około 140 obiektów. Wreszcie na szlaku pojawia się Aszhabad, nowoczesna stolica Turkmenistanu.

  Główne atrakcje

  zabytki z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO
  – Mauzoleum Khoja Ahmed Yasawi w Turkestanie
  – Stare Miasto w Bucharze
  – Samarkanda
  – Stare Miasto Shahrizabz – miejsce urodzin Tamerlana
  – Itchan Kala – oaza i fortyfikacja w Chiwie
  – ruiny starożytnego miasta Merw
  – Nisa – dawne królewskie miasto partyjskiej dynastii Arsakidów
  – region Boysun w Uzbekistanie

  stolice
  – Aszhabad – najnowocześniejsze miasto Azji Środkowej
  – Taszkient – kulturalne centrum Azji Środkowej

  miejsca o znaczeniu historycznym
  – Registan – najpiękniejszy plac Orientu
  – planetarium Ulug Beg
  – mazuoleum Saminidów i Emira Gur
  – twierdza Ark
  – wykopaliska i muzeum Afrosiab

  wrażenia i życie codzienne
  – regionalne kolacje i foklor
  – obiad w pałacu Emira
  – wizyta i gościna u uzbeckich rodzin
  – piknik na pustyni
  – zwiedzanie manufaktur dywanów, jedwabiu, papieru

  przyroda
  – pustynia Kara-kum i Kyzył-kum
  – masyw górski Tien-Shan

  Program wycieczki

  Przylot do Ałmaty

  1. Dzień
  Przylot późnym wieczorem lub w godzinach rannych do kazachskiej stolicy – Ałmaty (z przesiadką). Nocleg w Ałmaty w hotelu.

  Ałmaty

  2. Dzień
  Zwiedzanie Ałmaty, zielonej metropolii położonej u podnóża Gór Ałatau. Podziwiamy drewnianą katedrę prawosławną, pałac ślubów, centralny meczet i cyrk. Obiad w tradycyjnej jurcie z specjałami kazachskiej kuchni. Po południu wsiadamy do naszego czarterowego pociągu. Drink powitalny w pociągowej restauracji. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Centrum Nomadów Turkestan

  3. Dzień
  Rano, jedząc śniadanie w pociągu, docieramy do Turkestanu. Zwiedzamy Mauzoleum Khoja Yasawi, jeden z najbardziej znaczących zabytków timurskiej architektury. Kompleks tworzą – sala z kopułą, monumentalny meczet i lavatorium.
  Po powrocie do pociągu jedziemy w kierunku granicy z Uzbekistanem. Obiad miły personel serwuje w wagonie restauracyjnym. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Taszkient, zielona oaza

  4. Dzień
  Rankiem pociąg dojeżdża do stolicy Uzbekistanu. Miasto składało się początkowo z glinianych zabudowań, mimo to nazwano je już w XI. wieku Tashkent, czyli „kamienne miasto”. Inne znaczenie nazwy to miasto na wzgórzach i rzeczywiście taki krajobraz tu dominuje – osiedla leżą u podnóża gór Tien-Shan. Interesujące zabytki tej zielonej oazy pośród stepów to medresa – tradycyjna muzułmańska szkoła wyższa – Kukeldash, pomniki Kavoja i Amira Timura oraz gmach opery. Na jednym ze wzgórz pośród czarujących widoków zatrzymujemy się na obiad. Potem powrót do pociągu i odjazd. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Podróż w czasie

  5. Dzień
  Przez noc pociąg mknie przez góry po nowych torach, przejeżdża przez Żelazną Bramę, przed którą stał kiedyś Aleksander Wielki, zdobywca tej krainy – Baktrii – w latach 20. IV w. p.n.e. Na jej terytorium Aleksander osiedlił wielu greckich kolonistów. Po jego śmierci Baktria znalazła się w królestwie Seleucydów, którzy kontynuowali kolonizację. W końcu stała się najbardziej wysuniętym na wschód greckim państwem. Tutaj, w tym trudno dostępnym regionie, ścierały się dwie kultury – baktryjska i dynastii Kuszan. Do dziś przetrwały takie zwyczaje, jak modlitwa do ognia i kult szamanów. Ludzie opowiadają sobie starożytne legendy i mity. Karawany kupieckie przekraczały tutaj wąskie wąwozy, przesmyki górskie. Przechodziły wojska Aleksandra Wielkiego, Dżyngis Chana i Tamerlana. Występ folklorystyczny daje pewien obraz tradycji regionu. Na obiad trafiamy do uzbeckich rodzin. Dalej jadąc jedwabnym szlakiem docieramy do Shahrizabz, rodzinnego miasta Tamerlana (Timura). Odkrywacie zaułki miasta, średniowieczne zabytki i tętniący życiem bazar. Wieczorem odjazd pociągu do Samarkandy. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Samarkanda – na styku światowych kultur

  6. Dzień
  Wypoczęci, podróżując w naszych wygodnych przedziałach, dojeżdżamy do Samarkandy. Cały dzień poświęcamy zabytkom tego urokliwego miasta. Historycy uważają, że w swoim czasie było to najpiękniejsze miasto świata ! Do dziś spotykamy tego dowody: cmentarzysko Szach-e-sende, teren archeologiczny i muzeum Afrosiab i wreszcie najpiękniejszy plac Orientu – Registan. Otoczony trzema medresami wprawia w osłupienie feerią barwnych fasad, zdobionych portali i połyskujących w słońcu zielonych kopuł. Symbolicznym wydarzeniem było w 1917 r. spalenie przez tutejsze kobiety swoich czadr – parandasha – jako wyraz nowych czasów. Nocleg w hotelu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Samarkanda

  7. Dzień
  Kolejny dzień wykorzystujemy na pogłębienie wrażeń w Samarkandzie. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu i papieru, planetarium Ulug Beg, ruin meczetu Bibi Khanum i mauzoleum Emira Gura z grobowcem Timura, założyciela miasta i nieubłaganego zdobywcy. Nocleg w hotelu. (Śniadanie, kolacja)

  Samarkanda

  8. Dzień
  Przed południem czas wolny w Samarkandzie. Około południa pociąg odjeżdża do Chiwy. Po drodze mijamy spektakularne krajobrazy. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Chiwa – baśniowa osada

  9. Dzień
  Zwiedzanie oazy Chiwa, skamieniałej osady rodem z baśni 1001 nocy, położonej nieopodal rzeki Amu-darii uchodzącej do wysychającego Jez. Aralskiego. Chiwa, a szczególnie jej warowne centrum wokół minaretu Kalta Minor, przenosi nas w świat meczetów, minaretów, bogatych ornamentów , turkusowych kopuł dekorowanych ceramicznymi płytkami w stylu perskim. Osada wzbogaciła się dzięki strategicznemu położeniu na jedwabnym szlaku. Nawet tutejsze banknoty drukowane były na jedwabiu. Jako uzupełnienie wrażeń obiad w dawnym pałacu emira. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

  Buchara

  10. Dzień
  Pośród pustyni Kyzył-kum leży Buchara, której zabytki przypominają dawną świetność miasta z czasów prosperity jedwabnego szlaku. Uwagę zwraca wysoki na 50 m minaret Kaljan i zespół trzech monumentalnych medres Lyabi-hauz. Przy pomniku Hodży Nasreddina posłuchamy anekdot legendarnego mędrca i filozofa z Anatolii. Ciekawostką jest, że nawet trudno potwierdzić jego istnienie, ale jego niestworzone historie znane są na całym Bliskim Wschodzie i Bałkanach. Postać tę można porównać do europejskiego bohatera Dyla Sowizdrzała. Na dziedzińcu medresy pokaz folklorystyczny. Nocleg w hotelu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Mauzoleum Samanidów

  11. Dzień
  Dalsze zwiedzanie Buchary, w tym medresa Mire-e- Arab, najpiękniejszy zabytek Azji Środkowej – Mauzoleum perskiej dynastii Samanidów, twierdza Ark – miasto w mieście – z salą koronacyjną, letnią rezydencją ostatniego emira (pocz. XX w.) z fantastycznymi alabastrowymi dekoracjami. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Merw – perła Wschodu

  12. Dzień
  Nad ranem pociąg dociera do Merw, zabytkowego miasta na liście UNESCO, zrównanego z ziemią w 1221 r. przez Toloia, syna Dżyngis Chana. Chan Bairam Ali odbudował miasto w XVIII w. Zachowały się potężne mury i wały obronne oraz ruiny wielu budynków, które osobliwie wyglądają na otaczającym je pustkowiu. Na obiad zapraszamy do tubylczej rodziny. Następnie wracamy do naszego pociągu i wieczorem wita nas stolica Turkmenistanu – Aszhabad. Nocleg w hotelu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  Dawniej królewskie miasto Nisa, dziś Aszhabad

  13. Dzień
  Nisa to obecnie już tylko ruiny tej dawnej reprezentacyjnej twierdzy partyjskiej dynastii. Za to więcej pamiątek z Nisy znajdziemy w Muzeum Narodowym. Dzisiejsza stolica Turkmenistanu przedstawia gościom różne oblicza. Historia i tradycja miasta jawi się bardziej tylko jako tło, wspomnienie, co nie dziwi, jeśli przypomnimy sobie, że silne trzęsienie ziemi w 1948 r. zmiotło miasto z powierzchni ziemi. Dziś powstają tu nowoczesne budowle. Źródłem rozkwitu nie jest już jak dawniej jedwab, lecz ropa naftowa. Pożegnalna kolacja. Następnie transfer na lotnisko. (Śniadanie, obiad, kolacja)

  14. Dzień
  Lądowanie w Polsce.