Zapytanie

  Wpisz kod: captcha

  Zapytaj o ofertę!

  Pamiętaj, przedstawiony opis wycieczki ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani oferty imprezy turystycznej w rozumieniu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r.
  W odpowiedzi otrzymasz informację, czy wybrana wycieczka znajduje się w aktualnej ofercie organizatora oraz wskazówkę, w jaki sposób można wybraną wycieczkę zarezerwować, wraz z aktualnym programem, ceną i warunkami udziału. Wszelkich informacje przed dokonaniem rezerwacji udzieli organizator.
  Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące trasy, pociągu, a decyzję o udziale podejmiesz dopiero po zapoznaniu się z wiążącą i aktualną ofertą organizatora.

  Mapa

  Mapa

  Poznaj pociąg

  Pociąg Orient Silk Road Express

  Pociąg został gruntownie wyremontowany w 2013 r.
  Przedziały każdej kategorii posiadają klimatyzację, gniazdka 110 i 220 V.

  Kategorie przedziałów

  Habibi

  9 przedziałów w wagonie, przedziały 4-osobowe, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach. W przedziale 2 łóżka dolne i 2 górne, 184 x 67 cm.

  Ali Baba

  Dwa łóżka dolne (184 x 67 cm), mały stolik, półki na bagaż, 9 przedziałów w wagonie, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach.

  Aladin

  Przedział 2-osobowy, 2 dolne łóżka (184 x 67 cm), mały stolik, półki na bagaż, 8 przedziałów w wagonie, w wagonie 1 łazienka z prysznicem. Podróżny otrzymuje szlafrok (1 na przedział), kosmetyki kąpielowe, 2 toalety (WC i umywalka) w wagonie na obu końcach.

  Sułtan

  Przedział 2-osobowy kategorii de luxe, 2 łóżka – dolne 110 x 184 cm, górne 80 x 174 cm, miejsce do siedzenia, stół, szafa, własna łazienka w przedziale (WC, umywalka, prysznic), 6 przedziałów w wagonie. Dodatkowo goście tej kategorii mają własnego pilota ( 1 dla 12 osób).

  Kalif

  Przedział 2-osobowy kategorii de luxe, 2 łóżka – dolne 112 x 184 cm, górne 80 x 174 cm, miejsce do siedzenia, stół, szafa, własna łazienka w przedziale (WC, umywalka, prysznic), 6 przedziałów w wagonie. Dodatkowo goście tej kategorii mają własnego pilota ( 1 dla 12 osób).

  Wagon restauracyjny

  W pociągu jest elegancki wagon restauracyjny, gdzie serwowane są śniadania, obiady i kolacje. Wieczorem czynny jest jako drink bar.

  Cena

  Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd czarterowym pociągiem na całej trasie w przedziałach sypialnych wybranej kategorii (7 noclegów w pociągu)
  • 1 nocleg w hotelu – Ałmaty
  • 1 nocleg w hotelu – Biszkek
  • 2 noclegi w hotelu – Samarkanda
  • 1 nocleg w hotelu – Buchara
  • 1 nocleg w hotelu – Taszkient
  • standard hoteli min. 3 gwiazdki
  • pilot polski dla polskiej grupy min. 10 osób, w przeciwnym razie goście z Polski podróżują w międzynarodowej grupie z pilotem j. angielski, niemiecki
  • lokalni przewodnicy podczas zwiedzań obiektów i miast
  • lekarz w pociągu do dyspozycji gości
  • bilety wstępów do wszystkich zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
  • transfery wygodnym klimatyzowanym autokarem do wszystkich zwiedzanych miejsc
  • wyżywienie zgodnie z programem j.w.
  • obiad lub kolacja u uzbeckiej rodziny
  • degustacja win i wódki
  • materiały informacyjne przed podróżą

  Cena nie zawiera:

  przelotów Warszawa – Ałmaty / Taszkient (dodatkowa rezerwacja za dopłatą)
  opłat wizowych do Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kirgistanu, Kazachstanu
  ok. 950 zł / osoba
  ubezpieczenia KL i NNW (ok. 150 zł / osoba)

  Terminy

  Ałmaty – Taszkient

  15.10. – 29.10.2024
  08.04. – 22.04.2025
  14.10. – 28.10.2025

  Taszkient – Ałmaty

  03.10. – 17.10.2024
  27.03. – 10.04.2025
  02.10. – 16.10.2025

  Cena            

  KategoriaCena
  Habibi 4900 EUR
  Alibaba 7120 EUR
  Aladyn 7820 EUR
  Sułtan 12 110 EUR
  Kalif 12 550 EUR

  dopłata do przedziału 1-os. w pociągu

  1-os. pokoju 2 hotelach

   od 1360 EUR
  dopłata do pokoju 1-os.w hotelach 600 EUR

  Wskazana jest wczesna rezerwacja. m. in. z uwagi na czas oczekiwania na wizy
  do 4 krajów.

   

  Program
  • Registan
  • 14 dni

  Registan – pociągiem po jedwabnym szlaku     

  Kazachstan – Kirgistan – Tadżykistan – Uzbekistan

  Wycieczka specjalnym pociągiem przybliży Ci różne kultury legendarnego jedwabnego szlaku. Podczas wygodnej podróży kolejowej dotrzesz do miejsc rzadko odwiedzanych, których brakuje na typowej trasie turystycznej. Podróż zaczyna się w Kazachstanie.
  Dalej docieramy pociągiem do Uzbekistanu. Zwiedzamy stolicę Taszkient, którego tradycja i kultura zapewniły mu miejsce na liście UNESCO. W Shahrizabz przypomnimy sobie historię okrutnego księcia mongolskiego Tamerlana, w Samarkandzie, położonej na styku kultur, zachwyca Registan – najważniejszy plac w mieście, z doskonale zachowanymi medresami. W oazie Chiwa ożywają bajki 1001 nocy, a Buchara zachwyca Starym Miastem, jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamu środkowej Azji obejmującym około 140 obiektów.

  Główne atrakcje

   

  zabytki z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO

  • Stare Miasto w Bucharze
  • Samarkanda
  • Stare Miasto Shahrizabz – miejsce urodzin Tamerlana
  • Itchan Kala – oaza i fortyfikacja w Chiwie

   

  miasta

  • Taszkient – kulturalne centrum Azji Środkowej
  • Ałmaty – stolica Kazachstanu
  • Duszanbe – stolica Tadżykistanu
  • Biszkek – stolica Kirgizji

   

  miejsca o znaczeniu historycznym

  • Registan – najpiękniejszy plac Orientu
  • planetarium Ulug Beg
  • mazuoleum Saminidów i Emira Gur

   

  wrażenia i życie codzienne

  • regionalne kolacje i foklor
  • wizyta i gościna u uzbeckich rodzin
  • zwiedzanie manufaktur dywanów, jedwabiu, papieru

   

  przyroda

  • Jezioro Izykuł, pustynia Kyzył-kum
  • park narodowy Ala Arcza

   

   

  1. Dzień  Przylot do Ałmaty
   Przylot późnym wieczorem lub w godzinach rannych do kazachskiej stolicy – Ałmaty (z przesiadką). Nocleg w Ałmaty w hotelu.

           

  1. Dzień  Ałmaty
   Przed południem wypoczynek w hotelu – w przypadku lotu w ciągu nocy. Pierwsza część zwiedzania Ałmaty, zielonej metropolii położonej u podnoża Gór Ałatau. Jedziemy do Medeo, gdzie znajduje się lodowisko położone najwyżej w świecie. Stąd, na wysokości 2000 m, kolejka linowa zabiera nas do górskiego kurortu na szczycie Talgar 3200 m. Podziwiamy piękne widoki na miasto i okolicę. (Śniadanie, kolacja).

  Nocleg w Ałmaty.

   

  1. Dzień Ałmaty

  Podziwiamy drewnianą katedrę prawosławną, pałac ślubów, centralny meczet
  i cyrk. Obiad w tradycyjnej jurcie z specjałami kazachskiej kuchni. Po południu wsiadamy do naszego czarterowego pociągu. Drink powitalny w pociągowej restauracji. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień  Nad jeziorem Izykuł – Kirgistan

  Rano, jedząc śniadanie w pociągu, docieramy nad malownicze Jezioro Izykuł. Zwiedzamy centrum nomadów i oczywiście spacerujemy wzdłuż brzegu pięknego jeziora. Po rejsie łodzią na jeziorze wracamy do naszego pociągu i odjeżdżamy do Biszkeku. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień Biszkek – stolica Kirgizji

  Śniadanie w pociągu i przyjazd do stolicy Kirgizji – Biszkek. Zwiedzanie miasta i wycieczka do parku narodowego Ala Arcza. Nocleg w Biszkek. (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień Na jedwabnym szlaku

  Rankiem odjazd pociągu do Uzbekistanu. Zmierzamy po starożytnym Jedwabnym Szlaku do Samarkandy. Nocleg  w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień Samarkanda – Uzbekistan
   Wypoczęci, podróżując w naszych wygodnych przedziałach, dojeżdżamy do Samarkandy. Cały dzień poświęcamy zabytkom tego urokliwego miasta. Historycy uważają, że w swoim czasie było to najpiękniejsze miasto świata ! Do dziś spotykamy tego dowody: cmentarzysko Szach-e-sende, teren archeologiczny i muzeum Afrosiab i wreszcie najpiękniejszy plac Orientu – Registan. Otoczony trzema medresami wprawia w osłupienie feerią barwnych fasad, zdobionych portali i połyskujących w słońcu zielonych kopuł. Nocleg w hotelu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień Samarkanda

  Kolejny dzień wykorzystujemy na pogłębienie wrażeń w Samarkandzie. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu i papieru, planetarium Ulug Beg, ruin meczetu Bibi Khanum i mauzoleum Emira Gura z grobowcem Timura, założyciela miasta i nieubłaganego zdobywcy. Nocleg w hotelu. (Śniadanie, kolacja)


  1. Dzień  Podróż w czasie

  Po śniadaniu pociąg odjeżdża z Samarkandy. Pożegnalny występ regionalnego zespołu folklorystycznego i zmierzamy przez Szachrizab do Duszanbe. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, kolacja)

   

  1. Dzień Duszanbe – Tadżykistan

  Rankiem przyjazd do stolicy Tadżykistanu i zwiedzanie miasta. Spacer m.in. po parku Rudaki.  Po południu kontynuujemy podróż do Buachary. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień Buchara – Uzbekistan

  Pośród pustyni Kyzył-kum leży Buchara, której zabytki przypominają dawną świetność miasta z czasów prosperity jedwabnego szlaku. Uwagę zwraca wysoki na 50 m minaret Kaljan i zespół trzech monumentalnych medres Lyabi-hauz. Przy pomniku Hodży Nasreddina posłuchamy anekdot legendarnego mędrca i filozofa z Anatolii. Ciekawostką jest, że nawet trudno potwierdzić jego istnienie, ale jego niestworzone historie znane są na całym Bliskim Wschodzie i Bałkanach. Postać tę można porównać do europejskiego bohatera Dyla Sowizdrzała.  Na dziedzińcu medresy pokaz folklorystyczny.

  Nocleg w hotelu.  (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień  Mauzoleum Samanidów
   Dalsze zwiedzanie Buchary, w tym medresa Mire-e- Arab, najpiękniejszy zabytek Azji Środkowej – Mauzoleum perskiej dynastii Samanidów, twierdza Ark – miasto w mieście – z salą koronacyjną, letnią rezydencją ostatniego emira (pocz. XX w.) z fantastycznymi alabastrowymi dekoracjami. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, kolacja)

   

  1. Dzień  Chiwa – baśniowa osada

  Zwiedzanie oazy Chiwa, skamieniałej osady rodem z baśni 1001 nocy, położonej nieopodal rzeki Amu-darii uchodzącej do wysychającego Jez. Aralskiego. Chiwa, a szczególnie jej warowne centrum wokół minaretu Kalta Minor, przenosi nas w świat meczetów, minaretów, bogatych ornamentów , turkusowych kopuł dekorowanych ceramicznymi płytkami w stylu perskim. Osada wzbogaciła się dzięki strategicznemu położeniu na jedwabnym szlaku. Nawet tutejsze banknoty drukowane były na jedwabiu. Jako uzupełnienie wrażeń obiad w dawnym pałacu emira. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień  Taszkient
   Wczesnym popołudniem pociąg dojeżdża do stolicy Uzbekistanu. Miasto składało się początkowo z glinianych zabudowań, mimo to nazwano je już w XI. wieku Tashkent, czyli „kamienne miasto”. Inne znaczenie nazwy to miasto na wzgórzach i rzeczywiście taki krajobraz tu dominuje – osiedla leżą u podnóża gór Tien-Shan. Interesujące zabytki tej zielonej oazy pośród stepów to medresa – tradycyjna muzułmańska szkoła wyższa – Kukeldash, pomniki Kavoja i Amira Timura oraz gmach opery. Nocleg w hotelu. (Śniadanie, obiad, kolacja)

   

  1. Dzień Powrót

  Wylot do Polski, przesiadka we Frankfurcie lub innym mieście.