Zapytanie

  Wpisz kod: captcha

  Zapytaj o ofertę!

  Pamiętaj, przedstawiony opis wycieczki ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani oferty imprezy turystycznej w rozumieniu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r.
  W odpowiedzi otrzymasz informację, czy wybrana wycieczka znajduje się w aktualnej ofercie organizatora oraz wskazówkę, w jaki sposób można wybraną wycieczkę zarezerwować, wraz z aktualnym programem, ceną i warunkami udziału. Wszelkich informacje przed dokonaniem rezerwacji udzieli organizator.
  Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące trasy, pociągu, a decyzję o udziale podejmiesz dopiero po zapoznaniu się z wiążącą i aktualną ofertą organizatora.

  Mapa
  kanada-złoty-klon-mapa
  kanada-złoty-klon-mapa
  Poznaj pociąg

  Opis pociągu

  Pociąg Canadian

  Pociągiem pokonujemy trasę Toronto – Jasper, na pokładzie pociągu spędzamy 3 noclegi.
  Wagony w pociągach Canadian (przewoźnik) oferują bezpłatny WIFI internet.
  Pasażerowie mogą korzystać przed odjazdem pociągu ze strefy Lounge na dworcach w Toronto i Vancouver.

  Poniżej schemat przykładowego wagonu.

  Oznaczenia kolorów:
  jasnozielony – toaleta na korytarzu, wspólna
  niebieski – przedział sypialny 2-osobowy
  pomarańczowy – przedział sypialny 1-osobowy
  żółty – kuszetki
  biały – prysznic

  Kategoria – Kuszetka / Sleeper Plus Berth

  Jedna kuszetka oznacza łóżko dla 1 osoby. Kuszetki są położone piętrowo – dolna i górna, jeden segment zawiera dwie kuszetki (dół i góra). Są segmenty 1-, 2-, 3- lub 4-osobowe. Na górną wchodzi się po drabinie. Łóżka oddzielone są od korytarza zasłoną. Brak drzwi. WC i prysznic – wspólne dla wszystkich, położone oddzielnie na korytarzu w wagonie. Kuszetka zawiera materac 178 cm x 109 cm. W ciągu dnia łóżko jest składane i powstaje fotel, tzn. łącznie chowane są 2 łóżka dolne i górne i zamiast nich pasażerowie siedzą na dwóch fotelach, położonych na dole, na przeciwko siebie. Dostępne są poduszki, pościel.

  canadian-kuszetka-noc
  canadian-kuszetka-dzien

  Kategoria Sypialny / Sleeper plus cabin

  Przedział zamykany zawiera, może być użytkowany jako 1-, 2- lub 3-osobowy.
  Wymiary przedziału 151 x 220 cm, w tym umywalka i WC 84 x 64 cm, materace 79 x 180 cm (2 łóżka położone piętrowo, dolne i górne – w ciągu dnia składane jako fotele).
  Wyposażenie stanowią lustro, gniazdko 110 V, wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja – indywidualne sterowanie, miejsce na bagaż, okno z zasłoną, dostęp do prysznica – jeden prysznic na wagon, ręczniki, mydło, poduszka, pościel. Drzwi zamykane od środka (nie ma klucza, by zamknąć od zewnątrz, po wyjściu z przedziału), szafka, woda do picia, papier toaletowy.

  canadian-kat-sypialny
  canadian-kat-sypialny2

  Kategoria – Sypialny Prestige / Prestige Car

  Przedziały są o połowe większe niż sypialne kategorii Sleeper Plus. Posiadają duże okna własną łazienkę z WC, umywalką i prysznicem. Łóżko w ciągu dnia składane są jako wygodna sofa. Łóżko jest 2-osobowe, na jednym poziomie (nie piętrowe). Wyposażenie stanowią ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja sterowane indywidualnie, telewizor, minibar, dostęp do wagonu klubowego (nie we wszystkich pociągach). Pierwszeństwo w rezerwacji miejsc w wagonie restauracyjnym, bezpłatne napoje alkoholowe w barze.

  canadian-kat-prestige-2
  canadian-kat-sypialny-3
  canadian-kat-sypialny-3a
  candian-kat-prestige-wagon-klubowy

  Wagon panoramiczny

  Do dyspozycji są dwa rodzaje wagonów tzw. panorama car i skyline car.
  Dostęp dla gości z przedziałów wszystkich kategorii. Doskonałe miejsce do podziwiania mijanych krajobrazów. Miejsca są zajmowane w miarę dostępności. Rezerwacja możliwa dla kategorii Prestige.

  canadian-wagon-panoramiczny2

  Wagon restauracyjny

  W wagonie podawane są posiłki i napoje bezalkoholowe, które są wliczone w cenę biletu (śniadanie obiad, kolacja). Każdego dnia ustalane jest inne menu. Bezpłatnie goście otrzymują też kawę, herbatę, owoce, ciastka. Napoje alkoholowe serwowne bezpłatnie dla kategorii Prestige.

  canadian-wagon-restaur.

  Pociąg Rocky Mountainer

  Legendarny pociąg kursuje na wielu trasach w zachodniej Kanadzie. Jedzie w ciągu dnia, co stanowi doskonałą okazję do obserwacji.

  Kategoria Gold Leaf

  Wagon składa się z dwóch poziomów na dole znajdują się miejsca przeznaczone do spożywania posiłków. Na górnym poziomie miejsca siedzące, wygodnie fotele, panoramiczne okna. Posiłki wliczone w cenę, podawane są a la carte. Dania w stylu gourmet, starannie przyrządzane, jak w eleganckiej, renomowanej restauracji. Liczna obsługa kelnerska dba o dobre poczucie gości. W cenie zawarte są napoje alkoholowe i bezalkoholowe, przekąski. Do dyspozycji gości klubowa część wagonu, w tym otwarte miejsce z bezpośrednim widokiem na zewnątrz. Kategoria hoteli również wyższa.

  pociag-rocky-kat-gold-leaf-2
  pociag-rocky-kat-gold-leaf-2a
  pociag-rocky-kat-gold-leaf

  Kategoria Silver Leaf

  Wagon jednopoziomowy, wygodne miejsca siedzące – komfortowe fotele. Okna panoramiczne. W cenie wliczone są posiłki, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, przekąski. Dostęp do otwartej platformy widokowej między wagonami.

  pociag-rocky-kat-silver-leaf
  pociag-rocky-kat-silver-leaf-2
  pociag-rocky-kat-silver-leaf-2q
  Cena

  Cena

  Świadczenia zawarte w cenie:

  • 2 noclegi w hotelu w centrum Toronto
  • 2 noclegi w Jasper
  • 1 nocleg w Lake Louise
  • 4 noclegi w Banff
  • 1 nocleg w Kamloops
  • 2 noclegi w centrum Vancouver
  • zwiedzanie Toronto autokarem hop on/off
  • wycieczka do Wodospadu Niagara (autokar, statek, obiad)
  • wycieczka Jezioro Maligne (statek)
  • wycieczka Icefield Parkway, wstęp do Glacier Skywalk, obiad
  • transfer Jasper – Lake Louise
  • transfer Lake Louise – Banff
  • wycieczka po Parku Narodowym Banff
  • przejazd gondolą w Banff
  • zwiedzanie Vancouver autokarem hop on/off
  • transfer na dworzec kolejowy w Banff
  • przejazd pociągiem Toronto – Jasper, kategoria kuszetka lub przedział sypialny,
  • wyżywienie 3 posiłki dziennie
  • pociąg Rocky Mountainer Banff – Kamloops – Vancouver, kategoria Silver Leaf wyżywienie śniadanie i obiad, wagon panoramiczny
  • transfery w Kamloops (dworzec – hotel – dworzec)

  Terminy

  Dowolne, na zapytanie.
   

  Cena

  ok. 13 000 PLN za dziecko do lat 16 (kuszetka)
  ok. 18 000 PLN za osobę dorosłą (kuszetka)
  ok. 19 500 PLN za osobę dorosłą (przedział sypialny)

  Cena jest weryfikowana na podstawie aktualnego cennika przejazdów kolejowych w wybranym terminie.

  Cena nie zawiera

  • przelotów, cena całkowita ok. 3600 zł / os.
  • ubezpieczenia (polisa KL, NNW ok. 180 zł / osoba)
  • transferów nie wymienionych w programie (np. hotel – lotnisko – hotel)
  • w niektórych hotelach może być płatna na miejscu opłata klimatyczna

  Uwaga – przed wylotem do Kanady należy zarejestrować się na stronie internetowej ambasady Kanady i podać dane uczestników wyjazdu.

  Program
  • Toronto
  • Vancouver
  • 16 dni

  Kanada. Złoty Klon

  Kanadę przemierzamy komfortowymi, najbardziej znanymi pociągami : Canadian i Rocky Mountaineer. Mkną one po szynach przez fascynujące miasta, lasy, jeziora i bezkresne prerie Kanady. Imponujące Góry Skaliste z mieniącym się w słońcu lodowcem, jeziora i głębokie wąwozy ze wzburzonymi wodospadami dostarczą niezapomnianych przeżyć.
  Ta podróż to jak nieustający film przyrodniczy – pociąg staje się „ruchomym kinem”, a my widzami, którzy zapierające dech w piersiach krajobrazy podziwiają cały czas – czy to z okien panoramicznego wagonu , czy też podczas posiłków w wagonie restauracyjnym. Mamy tylko jedną wielką zaletę w porównaniu z filmem – tu sceny widzimy na żywo, a wychodząc na ścieżki do parków narodowych mamy szanse spotkać bohaterów tego niezwykłego spektaklu – karibu, kozice, a może nawet niedźwiedzie grizzli.
  Noclegi w centralnie położonych komfortowych hotelach i wytwornych, malowniczo usytuowanych lodges. Relaksującą podróż zapewniają usługa bagażowa, pierwszorzędny serwis w pociągu.

  Główne atrakcje:

  • widokowy przejazd przez Góry Skaliste pociągiem Rocky Moutaineer
  • wodospad Niagara
  • wspaniałe metropolie Toronto i Vancouver
  • Park Narodowy Jasper
  • przejazd autokarowy trasą widokową wśród lodowców (Icefields Parkway)
  • wjazd pojazdem gąsienicowym na lodowiec
  • Park Narodowy Banff

  Program wycieczki

  Wylot z Polski

  1. Dzień
  Wylot z Polski do Kanady, do Toronto. Nocleg w Toronto.

  Toronto

  2. Dzień
  Zwiedzanie metropolii i jej wspaniałych zabytków. Z nowoczesnymi drapaczami chmur kontrastują historyczny ratusz i budynek Gooderhama. przewodnictwo w j. angielskim. Trasa obejmuje m.in. Eaton Centre, Chinatown, CN Tower, Old i New City Halls. Nocleg w Toronto.

  Wodospad Niagara

  3. Dzień
  Całodniowa wycieczka do imponującego cudu natury – wodospadu Niagara. Po drodze wizyta w mieście Hamilton, zwanym „The Steel Capital of Canada”. Z wielkiem hukiem wody Niagara River spadają 55-metrową kaskadą o szerokości 1 km, a turyści bezpiecznie i wygodnie oglądają to wspaniałe widowisko z łodzi krążącej pod wodospadem. Spacer po charakterystycznej wiktoriańskiej miejscowości Niagara-on-the-Lake. Dużo czasu na własne spacery i zdjęcia, w cenie obiad w lokalnej restauracji. Wieczorem na Union Station w Toronto zaczyna się podróż przez kontynent tradycyjnym, komfortowym pociągiem. Przyjazny personel pociągu dba o dobre samopoczucie podróżujących. Nocleg w pociągu. (obiad, kolacja)

  Ontario

  4. Dzień
  Nazwa prowincji Ontario pochodzi z języka Irokezów i oznacza mieniącą się wodę. Każdy może to zobaczyć podczas dzisiejszej podróży przez lasy i jeziora – wizytówkę Kanady. Doskonałe widoki umożliwia konstrukcja wagonu – panoramiczne okna i fotele umieszczone na podwyższeniu. Czas umilamy też sobie w wagonie restauracyjnym.
  Mijamy miasta Winnipeg, Saskatoon i Edmonton. Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

  Ontario

  5. Dzień
  Pociąg jedzie przez północne Ontario, Manitoba, Saskatchewan.
  Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

  Jasper

  6. Dzień
  W porze obiadowej pociąg dojeżdża do majestatycznego łańcucha Gór Skalistych. Szeroka dolina rzeki Athabasca ukazuje wspaniały widok na okalające szczyty. Po przyjeździe do Jasper transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Jasper. (śniadanie, obiad)

  Jezioro Maligne

  7. Dzień
  Przejazd po Parku Narodowym Jasper – kanion Maligne powstały w wyniku erozji trwającej tysiące lat, głeboki na 49 metrów, spacer nad rzeką Maligne, zwiedzanie doliny Maligne, rejs statkiem po największym jeziorze Gór Skalistych – Maligne (ok. 90 minut), wokół wyspy Spirit. Nocleg w hotelu w Jasper.

  Icefield Parkway

  8. Dzień
  Przejazd autokarem na trasie Jasper – Lake Louise. Towarzyszą nam turkusowe jeziora lodowcowe, spektakularne wodospady, wysokie szczyty górskie i zwierzęta – niedźwiedzie grizzli, kozice, jelenie W Columbia Icefield wjazd specjalnym pojazdem na lodowiec Athabasca oraz przejście po pomoście zbudowanym na szczycie góry tzw. glacier skywalk z zapierającymi dech w piersiach widokami kanonu Sunwapta. Autokarem docieramy do Lake Louise. Nocleg w hotelu w Lake Louise. (obiad)

  Lake Louise

  9. Dzień
  Czas na własne zwiedzanie Lake Louise. Polecamy ciekawą przejażdżkę kolejką na górę
  Whitehorn Mountain. Jest to ciekawa atrakcja ze względu na widoki i możliwość obejrzenia niedźwiedzi grizzly, które zazwyczaj przebywają na terenie poniżej kolejki. Jadąc kolejką można obserwować te zwierzęta (cena ok. 35 CAD). Następnie ok. godz. 14.00 transfer autokarem do Banff. Nocleg w hotelu w Banff.

  Park Narodowy Banff

  10. Dzień
  Wycieczka autokarem po Parku Narodowym Banff. Odwiedzamy miejsca : Bow Falls, Hoodoos, Surprise Corner, tunel Mountain Drive, Dolinę Bow River i Jezioro Minnewanka. Nocleg w hotelu Banff.

  Banff gondola

  11. Dzień
  Banff przejazd kolejką Banff Gondola na Sulphur Mountain na podziwianie widoków. Okazja do wędrówki po dobrze oznaczonych ścieżkach po łańcuchu górskim. Nocleg w hotelu w Banff.

  Banff

  12. Dzień
  Czas wolny w Banff. Polecamy – wędrówka w kanionie Johnston.
  Nocleg w hotelu w Banff.

  Pociąg Rocky Moutainer

  13. Dzień
  Dziś zaczynamy podróż słynnym pociągiem Rocky Mountaineer na trasie Banff – Kamloops. Nazwa pociągu wskazuje już na główną atrakcję , jak czeka na pasażerów tego pociągu – spektakl za oknem pod tytułem Góry Skaliste. To druga kolejowa przygoda w Kanadzie. Podczas smacznego posiłku serwowanego w pociągu można podziwiać wspaniałe widoki przełęczy Kicking Horse i Roger Pass oraz Jezioro Shuswamp. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu w Kamloops. Po przyjeździe tranfer do hotelu. Nocleg w Kamloops, hotel wybiera operator pociągu. (Śniadanie i obiad)

  Pociąg Rocky Moutainer

  14. Dzień
  Transfer z hotelu na dworzec w Kamloops. Pociąg Rocky Mountaineer jedzie wzdłuż rzek Thompson i Fraser przez spektakularne wąwozy, których nazwy brzmią jeszcze efektywniej: Rainbow Canyon (Tęczowy Kanion) czy Hell’s Gate (Brama Piekła). Późnym popołudniem pociąg dojeżdża do Vancouver. Transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Vancouver. (Śniadanie i obiad)

  Vancouver

  15. Dzień
  Zwiedzanie Vancouver autokarem turystycznym typu hop on – hop off, bilet jest ważny cały dzień. Poznajemy miasto pełne kontrastów, pięknie położone na brzegu zatoki Oceanu Spokojnego. Zobaczymy Gastown ze swoim Steam Clock – zegarem parowym, licznymi galeriami sztuki, butikami, chińską dzielnicę i Stanley Park. Zostaje też dużo czasu na własne odkrywanie miasta. Nocleg w hotelu w Vancouver.

  Lot powrotny

  16. Dzień
  Wykwaterowanie z hotelu. Wylot do Polski.