Pociąg Canadian

Pociągiem pokonujemy trasę Toronto – Jasper, na pokładzie pociągu spędzamy 3 noclegi.
Wagony w pociągach Canadian (przewoźnik) oferują bezpłatny WIFI internet.
Pasażerowie mogą korzystać przed odjazdem pociągu ze strefy Lounge na dworcach w Toronto i Vancouver.

 

Poniżej schemat przykładowego wagonu.

Oznaczenia kolorów:

jasnozielony toaleta na korytarzu, wspólna
niebieski przedział sypialny 2-osobowy
pomarańczowy przedział sypialny 1-osobowy
żółty kuszetki
biały prysznic

Kategoria – Kuszetka / Sleeper Plus Berth

Jedna kuszetka oznacza łóżko dla 1 osoby. Kuszetki są położone piętrowo – dolna i górna, jeden segment zawiera dwie kuszetki (dół i góra). Są segmenty 1-, 2-, 3- lub 4-osobowe. Na górną wchodzi się po drabinie. Łóżka oddzielone są od korytarza zasłoną. Brak drzwi. WC i prysznic – wspólne dla wszystkich, położone oddzielnie na korytarzu w wagonie. Kuszetka zawiera materac 178 cm x 109 cm. W ciągu dnia łóżko jest składane i powstaje fotel, tzn. łącznie chowane są 2 łóżka dolne i górne i zamiast nich pasażerowie siedzą na dwóch fotelach, położonych na dole, na przeciwko siebie. Dostępne są poduszki, pościel.

Kategoria Sypialny / Sleeper plus cabin

Przedział zamykany zawiera, może być użytkowany jako 1-, 2- lub 3-osobowy.
Wymiary przedziału 151 x 220 cm, w tym umywalka i WC 84 x 64 cm, materace 79 x 180 cm (2 łóżka położone piętrowo, dolne i górne – w ciągu dnia składane jako fotele).
Wyposażenie stanowią lustro, gniazdko 110 V, wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja – indywidualne sterowanie, miejsce na bagaż, okno z zasłoną, dostęp do prysznica – jeden prysznic na wagon, ręczniki, mydło, poduszka, pościel. Drzwi zamykane od środka (nie ma klucza, by zamknąć od zewnątrz, po wyjściu z przedziału), szafka, woda do picia, papier toaletowy.

Kategoria – Sypialny Prestige / Prestige Car

Przedziały są o połowe większe niż sypialne kategorii Sleeper Plus. Posiadają duże okna własną łazienkę z WC, umywalką i prysznicem. Łóżko w ciągu dnia składane są jako wygodna sofa. Łóżko jest 2-osobowe, na jednym poziomie (nie piętrowe). Wyposażenie stanowią ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja sterowane indywidualnie, telewizor, minibar, dostęp do wagonu klubowego (nie we wszystkich pociągach). Pierwszeństwo w rezerwacji miejsc w wagonie restauracyjnym, bezpłatne napoje alkoholowe w barze.

Wagon panoramiczny

Do dyspozycji są dwa rodzaje wagonów tzw. panorama car i skyline car.
Dostęp dla gości z przedziałów wszystkich kategorii. Doskonałe miejsce do podziwiania mijanych krajobrazów. Miejsca są zajmowane w miarę dostępności. Rezerwacja możliwa dla kategorii Prestige.

Wagon restauracyjny

W wagonie podawane są posiłki i napoje bezalkoholowe, które są wliczone w cenę biletu (śniadanie obiad, kolacja). Każdego dnia ustalane jest inne menu. Bezpłatnie goście otrzymują też kawę, herbatę, owoce, ciastka. Napoje alkoholowe serwowne bezpłatnie dla kategorii Prestige.

Pociąg Rocky Mountainer

Legendarny pociąg kursuje na wielu trasach w zachodniej Kanadzie. Jedzie w ciągu dnia, co stanowi doskonałą okazję do obserwacji.

 

Kategoria Gold Leaf

Wagon składa się z dwóch poziomów na dole znajdują się miejsca przeznaczone do spożywania posiłków. Na górnym poziomie miejsca siedzące, wygodnie fotele, panoramiczne okna. Posiłki wliczone w cenę, podawane są a la carte. Dania w stylu gourmet, starannie przyrządzane, jak w eleganckiej, renomowanej restauracji. Liczna obsługa kelnerska dba o dobre poczucie gości. W cenie zawarte są napoje alkoholowe i bezalkoholowe, przekąski. Do dyspozycji gości klubowa część wagonu, w tym otwarte miejsce z bezpośrednim widokiem na zewnątrz. Kategoria hoteli również wyższa.

Kategoria Silver Leaf

Wagon jednopoziomowy, wygodne miejsca siedzące – komfortowe fotele. Okna panoramiczne. W cenie wliczone są posiłki, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, przekąski. Dostęp do otwartej platformy widokowej między wagonami.