Kategorie przedziałów w pociągu African Explorer

Hotel na szynach, świeżo po renowacji pociąg specjalny African Explorer, posiada wagony sypialne w dwóch kategoriach z łóżkami pojedynczymi lub podwójnymi. We wszystkich przedziałach znajdują się : klimatyzacja z indywidualną regulacją, gniazdka (220/230 V) wraz z adapterami, mały sejf, ręczniki, suszarka, mała butelka wody każdego dnia podróży i artykuły toaletowe. Łóżka są ścielone każdego dnia przez personel pociągu. Okna w przedziałach można otwierać (żaluzje i rolety są na wyposażeniu). Większe sztuki bagażu można przechowywać pod łóżkami lub na przeznaczonych do tego półkach.
African Explorer dysponuje tarasem widokowym w wygodnym wagonie typu lounge. Raj dla fotografów jak i miłośników przyrody – robieniu zdjęć nie przeszkadzają szyby okienne, rozciąga się stąd odsłonięty widok. Dzięki temu można też poczuć się częścią przyrody. Takim sposobem podróż zmieni się w istne safari na szynach.

 

Kategoria Elephant – 2-osobowy

W przedziałach kategorii Słoń o wielkości ok 7 m kw. znajdują się łazienka z toaletą, prysznicem i umywalką. Do wyboru : 2 łóżka pojedyncze lub 1 podwójne. W wyposażeniu znajduje się także wysoka szafa z wieszakami, szafka nocna. W pociągu jest 5 wagonów po 5 przedziałów w tej kategorii.

Kategoria Leopard – 2-osobowy

W przedziałach kategorii Lampart o wielkości ok. 10 m kw. znajdują się 2 łóżka pojedyncze lub 1 podwójne, wygodny kącik wypoczynkowy, łazienka z toaletą, prysznicem i umywalką, położone są najbliżej wagonu restauracyjnego. W tej kategorii w pociągu jest 5 wagonów po 3 przedziały.

Wagony restauracyjne

W obu klimatyzowanych wagonach restauracyjnych przyrządzane są pyszne specjalności kuchni afrykańskiej i europejskiej. Punkt kulminacyjny wieczoru: trzydaniowa kolacja.
W wagonie barowym można się zrelaksować przy zimnym piwie Windhoek Lager albo lampce afrykańskiego czerwonego wina, wsłuchiwać się w wykłady pilotów, wtopić się w lekturę, prowadzić ciekawe rozmowy ze współpasażerami.