wycieczki kolejowe

Kanada. Złoty Klon

Kanadę przemierzamy komfortowymi, najbardziej znanymi pociągami : Canadian i Rocky Mountaineer. Mkną one po szynach przez fascynujące miasta, lasy, jeziora i bezkresne prerie Kanady. Imponujące Góry Skaliste z mieniącym się w słońcu lodowcem, jeziora i głębokie wąwozy ze wzburzonymi wodospadami dostarczą niezapomnianych przeżyć.
Ta podróż to jak nieustający film przyrodniczy – pociąg staje się „ruchomym kinem”, a my widzami, którzy zapierające dech w piersiach krajobrazy podziwiają cały czas – czy to z okien panoramicznego wagonu , czy też podczas posiłków w wagonie restauracyjnym. Mamy tylko jedną wielką zaletę w porównaniu z filmem – tu sceny widzimy na żywo, a wychodząc na ściezki do parków narodowych mamy szanse spotkać bohaterów tego niezwykłego spektaklu – karibu, kozice, a może nawet niedźwiedzie grizzli.
Noclegi w centralnie położonych komfortowych hotelach i wytwornych, malowniczo usytuowanych lodges. Relaksującą podróż zapewniają usługa bagażowa, pierwszorzędny serwis w pociągu.

Główne atrakcje:

 • widokowy przejazd przez Góry Skaliste pociągiem Rocky Moutaineer
 • wodospad Niagara
 • wspaniałe metropolie Toronto i Vancouver
 • Park Narodowy Jasper
 • przejazd autokarowy trasą widokową wśród lodowców (Icefields Parkway)
 • wjazd pojazdem gąsienicowym na lodowiec
 • Park Narodowy Banff

Program wycieczki

Wylot z Polski

1. Dzień
Wylot z Polski do Kanady, do Toronto. Nocleg w Toronto.

Toronto

2. Dzień
Zwiedzanie metropolii i jej wspaniałych zabytków. Z nowoczesnymi drapaczami chmur kontrastują historyczny ratusz i budynek Gooderhama. przewodnictwo w j. angielskim. Trasa obejmuje m.in. Eaton Centre, Chinatown, CN Tower, Old i New City Halls. Nocleg w Toronto.

Wodospad Niagara

3. Dzień
Całodniowa wycieczka do imponującego cudu natury – wodospadu Niagara. Po drodze wizyta w mieście Hamilton, zwanym „The Steel Capital of Canada”. Z wielkiem hukiem wody Niagara River spadają 55-metrową kaskadą o szerokości 1 km, a turyści bezpiecznie i wygodnie oglądają to wspaniałe widowisko z łodzi krążącej pod wodospadem. Spacer po charakterystycznej wiktoriańskiej miejscowości Niagara-on-the-Lake. Dużo czasu na własne spacery i zdjęcia, w cenie obiad w lokalnej restauracji. Wieczorem na Union Station w Toronto zaczyna się podróż przez kontynent tradycyjnym, komfortowym pociągiem. Przyjazny personel pociągu dba o dobre samopoczucie podróżujących. Nocleg w pociągu. (obiad, kolacja)

Ontario

4. Dzień
Nazwa prowincji Ontario pochodzi z języka Irokezów i oznacza mieniącą się wodę. Każdy może to zobaczyć podczas dzisiejszej podróży przez lasy i jeziora – wizytówkę Kanady. Doskonałe widoki umożliwia konstrukcja wagonu – panoramiczne okna i fotele umieszczone na podwyższeniu. Czas umilamy też sobie w wagonie restauracyjnym.
Mijamy miasta Winnipeg, Saskatoon i Edmonton. Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

Ontario

5. Dzień
Pociąg jedzie przez północne Ontario, Manitoba, Saskatchewan.
Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

Jasper

6. Dzień
W porze obiadowej pociąg dojeżdża do majestatycznego łańcucha Gór Skalistych. Szeroka dolina rzeki Athabasca ukazuje wspaniały widok na okalające szczyty. Po przyjeździe do Jasper transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Jasper. (śniadanie, obiad)

Jezioro Maligne

7. Dzień
Przejazd po Parku Narodowym Jasper – kanion Maligne powstały w wyniku erozji trwającej tysiące lat, głeboki na 49 metrów, spacer nad rzeką Maligne, zwiedzanie doliny Maligne, rejs statkiem po największym jeziorze Gór Skalistych – Maligne (ok. 90 minut), wokół wyspy Spirit. Nocleg w hotelu w Jasper.

Icefield Parkway

8. Dzień
Przejazd autokarem na trasie Jasper – Lake Louise. Towarzyszą nam turkusowe jeziora lodowcowe, spektakularne wodospady, wysokie szczyty górskie i zwierzęta – niedźwiedzie grizzli, kozice, jelenie W Columbia Icefield wjazd specjalnym pojazdem na lodowiec Athabasca oraz przejście po pomoście zbudowanym na szczycie góry tzw. glacier skywalk z zapierającymi dech w piersiach widokami kanonu Sunwapta. Autokarem docieramy do Lake Louise. Nocleg w hotelu w Lake Louise. (obiad)

Lake Louise

9. Dzień
Czas na własne zwiedzanie Lake Louise. Polecamy ciekawą przejażdżkę kolejką na górę
Whitehorn Mountain. Jest to ciekawa atrakcja ze względu na widoki i możliwość obejrzenia niedźwiedzi grizzly, które zazwyczaj przebywają na terenie poniżej kolejki. Jadąc kolejką można obserwować te zwierzęta (cena ok. 35 CAD). Następnie ok. godz. 14.00 transfer autokarem do Banff. Nocleg w hotelu w Banff.

Park Narodowy Banff

10. Dzień
Wycieczka autokarem po Parku Narodowym Banff. Odwiedzamy miejsca : Bow Falls, Hoodoos, Surprise Corner, tunel Mountain Drive, Dolinę Bow River i Jezioro Minnewanka. Nocleg w hotelu Banff.

Banff gondola

11. Dzień
Banff przejazd kolejką Banff Gondola na Sulphur Mountain na podziwianie widoków. Okazja do wędrówki po dobrze oznaczonych ścieżkach po łańcuchu górskim. Nocleg w hotelu w Banff.

Banff

12. Dzień
Czas wolny w Banff. Polecamy – wędrówka w kanionie Johnston.
Nocleg w hotelu w Banff.

Pociąg Rocky Moutainer

13. Dzień
Dziś zaczynamy podróż słynnym pociągiem Rocky Mountaineer na trasie Banff – Kamloops. Nazwa pociągu wskazuje już na główną atrakcję , jak czeka na pasażerów tego pociągu – spektakl za oknem pod tytułem Góry Skaliste. To druga kolejowa przygoda w Kanadzie. Podczas smacznego posiłku serwowanego w pociągu można podziwiać wspaniałe widoki przełęczy Kicking Horse i Roger Pass oraz Jezioro Shuswamp. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu w Kamloops. Po przyjeździe tranfer do hotelu. Nocleg w Kamloops, hotel wybiera operator pociągu. (Śniadanie i obiad)

Pociąg Rocky Moutainer

14. Dzień
Transfer z hotelu na dworzec w Kamloops. Pociąg Rocky Mountaineer jedzie wzdłuż rzek Thompson i Fraser przez spektakularne wąwozy, których nazwy brzmią jeszcze efektywniej: Rainbow Canyon (Tęczowy Kanion) czy Hell’s Gate (Brama Piekła). Późnym popołudniem pociąg dojeżdża do Vancouver. Transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Vancouver. (Śniadanie i obiad)

Vancouver

15. Dzień
Zwiedzanie Vancouver autokarem turystycznym typu hop on – hop off, bilet jest ważny cały dzień. Poznajemy miasto pełne kontrastów, pięknie położone na brzegu zatoki Oceanu Spokojnego. Zobaczymy Gastown ze swoim Steam Clock – zegarem parowym, licznymi galeriami sztuki, butikami, chińską dzielnicę i Stanley Park. Zostaje też dużo czasu na własne odkrywanie miasta. Nocleg w hotelu w Vancouver.

Lot powrotny

16. Dzień
Wykwaterowanie z hotelu. Wylot do Polski.

 

Cena

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 2 noclegi w hotelu w centrum Toronto
 • 2 noclegi w Jasper
 • 1 nocleg w Lake Louise
 • 4 noclegi w Banff
 • 1 nocleg w Kamloops
 • 2 noclegi w cenrum Vancouver
 • zwiedzanie Toronto autokarem hop on/off
 • wycieczka do Wodospadu Niagara (autokar, statek, obiad)
 • wycieczka Jezioro Maligne (statek)
 • wycieczka Icefield Parkway, wstęp do Glacier Skywalk, obiad
 • transfer Jasper – Lake Louise
 • transfer Lake Louise – Banff
 • wycieczka po Parku Narodowym Banff
 • przejazd gondolą w Banff
 • zwiedzanie Vancouver autokarem hop on/off
 • transfer na dworzec kolejowy w Banff
 • przejazd pociągem Toronto – Jasper, kategoria kuszetka lub przedział sypialny,
 • wyżywienie 3 posiłki dziennie
 • pociąg Rocky Mountainer Banff – Kamloops – Vancouver, kategoria Silver Leaf wyżywienie śniadanie i obiad, wagon panoramiczny
 • transfery w Kamloops (dworzec – hotel – dworzec)

Terminy
Dowolne, na zapytanie.

Cena

ok. 13 000 za dziecko do lat 16 (kuszetka)
ok. 18 000 PLN za osobę dorosłą (kuszetka)
ok. 19 500 PLN za osobę dorosłą (przedział sypialny)

Cena jest weryfikowana na podstawie aktualnego cennika przejazdów kolejowych w wybranym terminie.

Cena nie zawiera

 • przelotów, cena całkowita ok. 3600 zł / os.
  ubezpieczenia (polisa KL, NNW ok. 180 zł / osoba)
 • transferów nie wymienionych w programie (np. hotel – lotnisko – hotel)
 • w niektórych hotelach może być płatna na miejscu opłata klimatyczna

Uwaga – przed wylotem do Kanady należy zarejestrować się na stronie internetowej ambasady Kanady i podać dane uczestników wyjazdu.

Opis pociągu

Pociąg Canadian
Pociągiem pokonujemy trasę Toronto – Jasper, na pokładzie pociągu spędzamy 3 noclegi.
Wagony w pociągach Canadian (przewoźnik) oferują bezpłatny WIFI internet.
Pasażerowie mogą korzystać przed odjazdem pociągu ze strefy Lounge na dworcach w Toronto i Vancouver.

Pociąg Rocky Mountainer
Legendarny pociąg kursuje na wielu trasach w zachodniej Kanadzie. Jedzie w ciągu dnia, co stanowi doskonałą okazję do obserwacji.

Kategorie przedziałów

kanada złoty klon mapa
- Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w tym formularzu oraz na otrzymywanie informacji handlowych wysyłanych przez Ideatour na podany powyżej adres e-mail.

Podaj wynik, aby wysłać

Zapytaj o ofertę!

Pamiętaj, przedstawiony opis wycieczki ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani oferty imprezy turystycznej w rozumieniu ustawy o imprezach  turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r. W odpowiedzi otrzymasz informację, czy wybrana wycieczka  znajduje się w aktualnej ofercie organizatora oraz wskazówkę, w jaki sposób można wybraną wycieczkę zarezerwować, wraz z aktualnym programem, ceną i warunkami udziału. Wszelkich informacje przed dokonaniem rezerwacji udzieli organizator. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące trasy, pociągu, a decyzję o udziale podejmiesz dopiero po zapoznaniu się z wiążącą i aktualną ofertą organizatora.

Program

Kanada. Złoty Klon

Kanadę przemierzamy komfortowymi, najbardziej znanymi pociągami : Canadian i Rocky Mountaineer. Mkną one po szynach przez fascynujące miasta, lasy, jeziora i bezkresne prerie Kanady. Imponujące Góry Skaliste z mieniącym się w słońcu lodowcem, jeziora i głębokie wąwozy ze wzburzonymi wodospadami dostarczą niezapomnianych przeżyć.
Ta podróż to jak nieustający film przyrodniczy – pociąg staje się „ruchomym kinem”, a my widzami, którzy zapierające dech w piersiach krajobrazy podziwiają cały czas – czy to z okien panoramicznego wagonu , czy też podczas posiłków w wagonie restauracyjnym. Mamy tylko jedną wielką zaletę w porównaniu z filmem – tu sceny widzimy na żywo, a wychodząc na ściezki do parków narodowych mamy szanse spotkać bohaterów tego niezwykłego spektaklu – karibu, kozice, a może nawet niedźwiedzie grizzli.
Noclegi w centralnie położonych komfortowych hotelach i wytwornych, malowniczo usytuowanych lodges. Relaksującą podróż zapewniają usługa bagażowa, pierwszorzędny serwis w pociągu.

Główne atrakcje:

 • widokowy przejazd przez Góry Skaliste pociągiem Rocky Moutaineer
 • wodospad Niagara
 • wspaniałe metropolie Toronto i Vancouver
 • Park Narodowy Jasper
 • przejazd autokarowy trasą widokową wśród lodowców (Icefields Parkway)
 • wjazd pojazdem gąsienicowym na lodowiec
 • Park Narodowy Banff

Program wycieczki

Wylot z Polski

1. Dzień
Wylot z Polski do Kanady, do Toronto. Nocleg w Toronto.

Toronto

2. Dzień
Zwiedzanie metropolii i jej wspaniałych zabytków. Z nowoczesnymi drapaczami chmur kontrastują historyczny ratusz i budynek Gooderhama. przewodnictwo w j. angielskim. Trasa obejmuje m.in. Eaton Centre, Chinatown, CN Tower, Old i New City Halls. Nocleg w Toronto.

Wodospad Niagara

3. Dzień
Całodniowa wycieczka do imponującego cudu natury – wodospadu Niagara. Po drodze wizyta w mieście Hamilton, zwanym „The Steel Capital of Canada”. Z wielkiem hukiem wody Niagara River spadają 55-metrową kaskadą o szerokości 1 km, a turyści bezpiecznie i wygodnie oglądają to wspaniałe widowisko z łodzi krążącej pod wodospadem. Spacer po charakterystycznej wiktoriańskiej miejscowości Niagara-on-the-Lake. Dużo czasu na własne spacery i zdjęcia, w cenie obiad w lokalnej restauracji. Wieczorem na Union Station w Toronto zaczyna się podróż przez kontynent tradycyjnym, komfortowym pociągiem. Przyjazny personel pociągu dba o dobre samopoczucie podróżujących. Nocleg w pociągu. (obiad, kolacja)

Ontario

4. Dzień
Nazwa prowincji Ontario pochodzi z języka Irokezów i oznacza mieniącą się wodę. Każdy może to zobaczyć podczas dzisiejszej podróży przez lasy i jeziora – wizytówkę Kanady. Doskonałe widoki umożliwia konstrukcja wagonu – panoramiczne okna i fotele umieszczone na podwyższeniu. Czas umilamy też sobie w wagonie restauracyjnym.
Mijamy miasta Winnipeg, Saskatoon i Edmonton. Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

Ontario

5. Dzień
Pociąg jedzie przez północne Ontario, Manitoba, Saskatchewan.
Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja)

Jasper

6. Dzień
W porze obiadowej pociąg dojeżdża do majestatycznego łańcucha Gór Skalistych. Szeroka dolina rzeki Athabasca ukazuje wspaniały widok na okalające szczyty. Po przyjeździe do Jasper transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Jasper. (śniadanie, obiad)

Jezioro Maligne

7. Dzień
Przejazd po Parku Narodowym Jasper – kanion Maligne powstały w wyniku erozji trwającej tysiące lat, głeboki na 49 metrów, spacer nad rzeką Maligne, zwiedzanie doliny Maligne, rejs statkiem po największym jeziorze Gór Skalistych – Maligne (ok. 90 minut), wokół wyspy Spirit. Nocleg w hotelu w Jasper.

Icefield Parkway

8. Dzień
Przejazd autokarem na trasie Jasper – Lake Louise. Towarzyszą nam turkusowe jeziora lodowcowe, spektakularne wodospady, wysokie szczyty górskie i zwierzęta – niedźwiedzie grizzli, kozice, jelenie W Columbia Icefield wjazd specjalnym pojazdem na lodowiec Athabasca oraz przejście po pomoście zbudowanym na szczycie góry tzw. glacier skywalk z zapierającymi dech w piersiach widokami kanonu Sunwapta. Autokarem docieramy do Lake Louise. Nocleg w hotelu w Lake Louise. (obiad)

Lake Louise

9. Dzień
Czas na własne zwiedzanie Lake Louise. Polecamy ciekawą przejażdżkę kolejką na górę
Whitehorn Mountain. Jest to ciekawa atrakcja ze względu na widoki i możliwość obejrzenia niedźwiedzi grizzly, które zazwyczaj przebywają na terenie poniżej kolejki. Jadąc kolejką można obserwować te zwierzęta (cena ok. 35 CAD). Następnie ok. godz. 14.00 transfer autokarem do Banff. Nocleg w hotelu w Banff.

Park Narodowy Banff

10. Dzień
Wycieczka autokarem po Parku Narodowym Banff. Odwiedzamy miejsca : Bow Falls, Hoodoos, Surprise Corner, tunel Mountain Drive, Dolinę Bow River i Jezioro Minnewanka. Nocleg w hotelu Banff.

Banff gondola

11. Dzień
Banff przejazd kolejką Banff Gondola na Sulphur Mountain na podziwianie widoków. Okazja do wędrówki po dobrze oznaczonych ścieżkach po łańcuchu górskim. Nocleg w hotelu w Banff.

Banff

12. Dzień
Czas wolny w Banff. Polecamy – wędrówka w kanionie Johnston.
Nocleg w hotelu w Banff.

Pociąg Rocky Moutainer

13. Dzień
Dziś zaczynamy podróż słynnym pociągiem Rocky Mountaineer na trasie Banff – Kamloops. Nazwa pociągu wskazuje już na główną atrakcję , jak czeka na pasażerów tego pociągu – spektakl za oknem pod tytułem Góry Skaliste. To druga kolejowa przygoda w Kanadzie. Podczas smacznego posiłku serwowanego w pociągu można podziwiać wspaniałe widoki przełęczy Kicking Horse i Roger Pass oraz Jezioro Shuswamp. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu w Kamloops. Po przyjeździe tranfer do hotelu. Nocleg w Kamloops, hotel wybiera operator pociągu. (Śniadanie i obiad)

Pociąg Rocky Moutainer

14. Dzień
Transfer z hotelu na dworzec w Kamloops. Pociąg Rocky Mountaineer jedzie wzdłuż rzek Thompson i Fraser przez spektakularne wąwozy, których nazwy brzmią jeszcze efektywniej: Rainbow Canyon (Tęczowy Kanion) czy Hell’s Gate (Brama Piekła). Późnym popołudniem pociąg dojeżdża do Vancouver. Transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Vancouver. (Śniadanie i obiad)

Vancouver

15. Dzień
Zwiedzanie Vancouver autokarem turystycznym typu hop on – hop off, bilet jest ważny cały dzień. Poznajemy miasto pełne kontrastów, pięknie położone na brzegu zatoki Oceanu Spokojnego. Zobaczymy Gastown ze swoim Steam Clock – zegarem parowym, licznymi galeriami sztuki, butikami, chińską dzielnicę i Stanley Park. Zostaje też dużo czasu na własne odkrywanie miasta. Nocleg w hotelu w Vancouver.

Lot powrotny

16. Dzień
Wykwaterowanie z hotelu. Wylot do Polski.

 

Cena

Cena

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 2 noclegi w hotelu w centrum Toronto
 • 2 noclegi w Jasper
 • 1 nocleg w Lake Louise
 • 4 noclegi w Banff
 • 1 nocleg w Kamloops
 • 2 noclegi w cenrum Vancouver
 • zwiedzanie Toronto autokarem hop on/off
 • wycieczka do Wodospadu Niagara (autokar, statek, obiad)
 • wycieczka Jezioro Maligne (statek)
 • wycieczka Icefield Parkway, wstęp do Glacier Skywalk, obiad
 • transfer Jasper – Lake Louise
 • transfer Lake Louise – Banff
 • wycieczka po Parku Narodowym Banff
 • przejazd gondolą w Banff
 • zwiedzanie Vancouver autokarem hop on/off
 • transfer na dworzec kolejowy w Banff
 • przejazd pociągem Toronto – Jasper, kategoria kuszetka lub przedział sypialny,
 • wyżywienie 3 posiłki dziennie
 • pociąg Rocky Mountainer Banff – Kamloops – Vancouver, kategoria Silver Leaf wyżywienie śniadanie i obiad, wagon panoramiczny
 • transfery w Kamloops (dworzec – hotel – dworzec)

Terminy
Dowolne, na zapytanie.

Cena

ok. 13 000 za dziecko do lat 16 (kuszetka)
ok. 18 000 PLN za osobę dorosłą (kuszetka)
ok. 19 500 PLN za osobę dorosłą (przedział sypialny)

Cena jest weryfikowana na podstawie aktualnego cennika przejazdów kolejowych w wybranym terminie.

Cena nie zawiera

 • przelotów, cena całkowita ok. 3600 zł / os.
  ubezpieczenia (polisa KL, NNW ok. 180 zł / osoba)
 • transferów nie wymienionych w programie (np. hotel – lotnisko – hotel)
 • w niektórych hotelach może być płatna na miejscu opłata klimatyczna

Uwaga – przed wylotem do Kanady należy zarejestrować się na stronie internetowej ambasady Kanady i podać dane uczestników wyjazdu.

Poznaj pociąg

Opis pociągu

Pociąg Canadian
Pociągiem pokonujemy trasę Toronto – Jasper, na pokładzie pociągu spędzamy 3 noclegi.
Wagony w pociągach Canadian (przewoźnik) oferują bezpłatny WIFI internet.
Pasażerowie mogą korzystać przed odjazdem pociągu ze strefy Lounge na dworcach w Toronto i Vancouver.

Pociąg Rocky Mountainer
Legendarny pociąg kursuje na wielu trasach w zachodniej Kanadzie. Jedzie w ciągu dnia, co stanowi doskonałą okazję do obserwacji.

Kategorie przedziałów

Mapa
kanada złoty klon mapa
Zapytanie
- Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w tym formularzu oraz na otrzymywanie informacji handlowych wysyłanych przez Ideatour na podany powyżej adres e-mail.

Podaj wynik, aby wysłać

Zapytaj o ofertę!

Pamiętaj, przedstawiony opis wycieczki ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani oferty imprezy turystycznej w rozumieniu ustawy o imprezach  turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r. W odpowiedzi otrzymasz informację, czy wybrana wycieczka  znajduje się w aktualnej ofercie organizatora oraz wskazówkę, w jaki sposób można wybraną wycieczkę zarezerwować, wraz z aktualnym programem, ceną i warunkami udziału. Wszelkich informacje przed dokonaniem rezerwacji udzieli organizator. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące trasy, pociągu, a decyzję o udziale podejmiesz dopiero po zapoznaniu się z wiążącą i aktualną ofertą organizatora.